XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i sponsorem naszej Olimpiady, jak co roku, była Polish Embassy Dublin, której przedstawiciele – Ambasador RP Arkady Rzegocki i Konsul RP Maciej Wójcik towarzyszyli nam tego dnia. Puchar zwycięzcy zdobyła zasłużenie Szkoła Polska w Waterford, drugie miejsce wywalczyła Polska Szkoła IDEA w Athlone, a trzecie – Polska Akademia Wiedzy w Dublinie. Na nasze zaproszenie odpowiedziała również Polska Szkoła Mayo, której 1 dzielny uczeń co roku przyjeżdża do nas by wziąć udział w Olimpiadzie!

Tradycyjnie szkoły zmierzyły się w konkurencjach naukowych, artystycznych i sportowych. Emocji nie brakowało, zarówno na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie pisali testy, jak i na boiskach szkolnych. Na sali teatralnej, gdzie trwała Olimpiada artystyczna, duch rywalizacji ustępował artystycznym uniesieniom za sprawą naprawdę utalentowanej młodzieży. Jury miała niezwykle trudne zadanie by wyłonić zwycięzców.

Łatwiej, choć nie mniej pracowicie, było wskazać wygranych w Olimpiadzie naukowej, gdzie sztab sprawdzających miał do dyspozycji klucze, według których w każdej z poszczególnych konkurencji: od konkursu ortograficznego, przez olimpiadę historyczną, geograficzną, konkurs wiedzy o Polsce i Sławnych Polakach wyłoniono po 3 zwycięzców.

W ramach Olimpiady sportowej w tym roku rozegrano konkurencje: rzut piłką do kosza, rzut piłeczką palantową, bieg na 1 milę SEN, sztafetę i tradycyjnie turnieje piłkarskie, które zawsze cieszą się największą popularnością.

Wyniki wszystkich konkurencji i konkursów znajdziecie TUTAJ –https://olimpiada23.szkolasen.com/tablica4.php

Tego dnia do dyspozycji wszystkich uczniów był grill, prowadzony przez nasz niezastąpiony zespół z Zarządu, kawiarenka i sklepik szkolny dowodzony przez naszych uczniów oraz pomocników.

Ponadto w ramach Olimpiady uczniowie mogli nauczyć się zasad pierwszej pomocy dzięki warsztatom prowadzonym przez przedstawicieli Dublin WOŚP – Marcinowi, Marzenie oraz Betacie. A także zaznajomić się z techniką druku 3D, a to z kolei dzięki Panu Jarosławowi Tajkowskiem.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Ambasadorowi, Panu Konsulowi wraz z małżonką, całemu zespołowi nauczycieli, Zarządowi, wolontariuszom, absolwentom, Rodzicom, osobom w jury za trud, jaki włożyliście w przygotowanie i przeprowadzenie XIII Olimpiady Szkół Polonijnych. Dzięki temu nasza społeczność polonijna miała naprawdę swoje święto!

Olimpiada nie byłaby tak udana gdyby nie nasi sponsorzy i patroni, którym serdecznie dziękujemy za ❤

Polish Embassy Dublin

Netto Blanchardstown

MROZ.ie Exclusive

MMM Family Bakery

Freegy Foods

The Breadski Brothers

Radio Cenzura

Twoje Radio Dublin

Dziękujemy!

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!

Wszystkich zapraszamy za rok!

Zdjęcia

Joanna Prusak

Zosia Kryszak

Martyna Mirek

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Konkursy! Nasi uczniowie triumfują.

Nasi uczniowie po raz kolejny triumfują w kolejnych konkursach!W ubiegłą sobotę w Polska Akademia Wiedzy w Dublinie odbył się konkurs „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych

Robert Moskwa w naszej szkole

Warsztaty aktorskie z Robertem Moskwą? Czemu nie! W naszej szkole wszystko jest możliwe Pan Robert, znany m.in. z seriali „M jak Miłość” czy „Ojciec Mateusz”, odwiedził nas w ubiegłą sobotę,