NASZE METODY NAUCZANIA

W wyniku poszukiwań najlepszych rozwiązań edukacyjnych i biorąc pod uwagę potrzeby uczniów na emigracji proponujemy połączenie metod, które w zestawieniu dają niezwykle skuteczne rezultaty.

Już od przedszkola w ramach przygotowania naszych uczniów do samodzielnego czytania i wprowadzamy samogłoski i wyrażenia dźwiękonaśladowcze według Symultaniczno- Sekwencyjnej nauki czytania, której twórczynią jest prof. Jagoda Cieszyńska.

Podczas naszych sobotnich spotkań dbamy o wszechstronny rozwój uczniów w sferze intelektualnej, społecznej, kulturowej, językowej, emocjonalnej i ruchowej.

Na  każdą  sobotę przygotowujemy nowy temat, tak aby dzieci mogły poznać jak najwięcej nowych słów w języku polskim. Słów, które pobudzają je do mówienia,  komunikowania z innymi.

Rozbudzamy w dzieciach chęć czytania. Sięgamy do polskiej i światowej  literatury dopasowanej do ich wieku i rozwoju emocjonalnego.

Tworzymy spektakle teatralne, w których uczniowie są aktorami, scenografami, scenarzystami i muzykami.

Dbamy o rozwój motoryki małej i dużej u najmłodszych, a to w atmosferze radosnej zabawy w grupie rówieśniczej. Poprzez zorganizowane zabawy, dzieci zaspokajają swoją ruchliwość i żywotność oraz rozwijają cechy motoryczne np. wytrzymałość, szybkość, zwinność, zręczność i koordynację.

Pamiętamy w tych zabawach o polskich tradycjach w muzyce i śpiewie. Co sobotę przygotowujemy dla dzieci różne ćwiczenia, na rozwój motoryki małej, które mają jak najlepiej przygotować rękę do nauki pisania.

Metody wykorzystywane w naszej szkole

Kształtowane kompetencje i umiejętności