- Nadchodzące wydarzenia -

Jako szkoła jesteśmy świadomi zagrożeń czyhających na naszych uczniów i wyzwań przed jakimi stają każdego dnia w swoim młodym życiu, dlatego postanowiliśmy dołączyć, jako jedyna polonijna szkoła, do projektu „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. Projekt badawczo – edukacyjny skierowany do młodzieży od 4 klasy wzwyż, dotyczy poczucia własnej wartości i sprawczości to inicjatywa Fundacji UNAWEZA Foundation założonej przez Martyna Wojciechowska realizowany przez Fundacja Dbam o Mój Zasięg.
Głównym celem projektu jest dokonanie oceny poziomu poczucia własnej wartości oraz sprawczości naszej szkolnej młodzieży. MŁODE GŁOWY to oprócz badania również działania edukacyjne, które mają zwrócić uwagę na zdrowie psychiczne młodych ludzi, wskazać bariery, z którymi na co dzień się mierzą i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc.
Badanie jest całkowicie anonimowe i dobrowolne, uzyskane wyniki (koniec zbierania ankiet 26 lutego 2023) stanowić będą podstawę do wypracowania praktycznych rekomendacji wspierających młodzież w okresie dojrzewania. Nasza szkoła i Wy jako rodzice otrzymacie szczegółowy, zanonimizowany raport na temat sytuacji w naszej placówce.
Po więcej informacji na temat projektu odsyłamy do strony: https://mlodeglowy.pl/