Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College.

W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze napisane przez 50 uczniów i 3 nauczycieli. Zdjęcie na okładkę tomiku wykonał nasz uczeń Adam Anczyk.

Wspólnymi siłami udało nam się stworzyć dzieło, które jest „niesamowitą przygodą poetycką”, jak napisała w przedmowie Agnieszka Krizel, z MOTYL literacki, która dokonała redakcji i korekty wierszy naszych młodych poetów.

„Dwujęzyczni bohaterowie” zapraszają nas w podróż pełną barwnych metafor, zaskakujących przemyśleń i nietuzinkowych porównań” – dodała Magdalena Marciak – strona autorska, która również odpowiedzialna była za redakcję i korektę.

Wydanie tomiku poezji było możliwe dzięki dofinansowaniu przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego, za co bardzo dziękujemy.

Naszym poetom gratulujemy!

Strona książki, gdzie można ją kupić: TUTAJ

Zakończenie roku szkolnego 2023/24, cz.1

Pożegnań nadszedł czas! Ostatnia sobota wypełniona była zakończeniem roku szkolnego dla klas 3 i 8 szkoły podstawowej i Kursu maturalnego, za którym już tęsknimy! Uroczystości były bardzo barwne i urozmaicone,