Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College.

W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze napisane przez 50 uczniów i 3 nauczycieli. Zdjęcie na okładkę tomiku wykonał nasz uczeń Adam Anczyk.

Wspólnymi siłami udało nam się stworzyć dzieło, które jest „niesamowitą przygodą poetycką”, jak napisała w przedmowie Agnieszka Krizel, z MOTYL literacki, która dokonała redakcji i korekty wierszy naszych młodych poetów.

„Dwujęzyczni bohaterowie” zapraszają nas w podróż pełną barwnych metafor, zaskakujących przemyśleń i nietuzinkowych porównań” – dodała Magdalena Marciak – strona autorska, która również odpowiedzialna była za redakcję i korektę.

Wydanie tomiku poezji było możliwe dzięki dofinansowaniu przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego, za co bardzo dziękujemy.

Naszym poetom gratulujemy!

Strona książki, gdzie można ją kupić: TUTAJ

Inne ciekawe newsy

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Polska Szkoła SEN w Dublinie pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym drogim uczniom oraz ich rodzicom z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech ta radosna Wielkanoc przyniesie Wam wiele wzruszeń, uśmiechów i

Wielkanoc w nauczaniu zintegrowanym

Ubiegła sobota upłynęła naszym najmłodszym uczniom na odkrywaniu tradycji i obyczajów związanych z Wielkanocą! Kreatywne Warsztaty Plastyczne: Nasze sale lekcyjne zamieniły się w kolorowe pracownie artystyczne, gdzie nasi uczniowie mogli