Lekcja historii o Powstaniu Warszawskim

Historia Powstania Warszawskiego jest trudnym i bolesnym tematem dla nas Polaków, a przekazanie go we właściwy sposób uczniom polonijnym wymaga przygotowania i odpowiednich narzędzi pedagogicznych. Tu z pomocą przyszła nam zaprzyjaźniona grupa rekonstrukcyjna Historical Reenactment Group Arnhem, w osobach Pana Rafała i Pana Kajetana, którzy wyłożyli ten temat w ubiegłą sobotę na lekcjach historii w bardzo interesujący dla naszych uczniów sposób. Dodatkowym atutem spotkania na pewno była możliwość przymierzenia, dotknięcia czy chociażby zobaczenia na żywo replik umundurowania, wyposażenia, uzbrojenia drugowojennego używanego zarówno przez stronę polską, jak i niemiecką.

Dziękujemy jeszcze raz Historical Reenactment Group Arnhem za prawdziwie żywą lekcję historii.

PS. Zdjęcia służą wyłącznie celom edukacyjnym i historycznym. Szkoła i grupa historyczna nie popiera żadnych reżimów totalitarnych.

Konkursy! Nasi uczniowie triumfują.

Nasi uczniowie po raz kolejny triumfują w kolejnych konkursach!W ubiegłą sobotę w Polska Akademia Wiedzy w Dublinie odbył się konkurs „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych