Lekcja historii o Powstaniu Warszawskim

Historia Powstania Warszawskiego jest trudnym i bolesnym tematem dla nas Polaków, a przekazanie go we właściwy sposób uczniom polonijnym wymaga przygotowania i odpowiednich narzędzi pedagogicznych. Tu z pomocą przyszła nam zaprzyjaźniona grupa rekonstrukcyjna Historical Reenactment Group Arnhem, w osobach Pana Rafała i Pana Kajetana, którzy wyłożyli ten temat w ubiegłą sobotę na lekcjach historii w bardzo interesujący dla naszych uczniów sposób. Dodatkowym atutem spotkania na pewno była możliwość przymierzenia, dotknięcia czy chociażby zobaczenia na żywo replik umundurowania, wyposażenia, uzbrojenia drugowojennego używanego zarówno przez stronę polską, jak i niemiecką.

Dziękujemy jeszcze raz Historical Reenactment Group Arnhem za prawdziwie żywą lekcję historii.

PS. Zdjęcia służą wyłącznie celom edukacyjnym i historycznym. Szkoła i grupa historyczna nie popiera żadnych reżimów totalitarnych.

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Polska Szkoła SEN w Dublinie pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym drogim uczniom oraz ich rodzicom z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech ta radosna Wielkanoc przyniesie Wam wiele wzruszeń, uśmiechów i

Wielkanoc w nauczaniu zintegrowanym

Ubiegła sobota upłynęła naszym najmłodszym uczniom na odkrywaniu tradycji i obyczajów związanych z Wielkanocą! Kreatywne Warsztaty Plastyczne: Nasze sale lekcyjne zamieniły się w kolorowe pracownie artystyczne, gdzie nasi uczniowie mogli