32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Za nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgodnie z celem tegorocznej zbiórki „Płuca po pandemii” środki zebrane przez naszą szkołę i wolontariuszy zostaną przeznaczone na zakup sprzętu „do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych”. Finałowi towarzyszy hasło „Tu wszystko gra OK!”.

Nasz finał zaczęliśmy z przytupem koncertem zespołu Rock’n’grants, którzy rozkołysali salę, w rytm polskich przebojów.

Nie byłoby WOŚP, gdyby nie licytacje, które są punktem obowiązkowym każdego finału. W tym roku, dzięki naszym hojnym darczyńcom i sponsorom mieliśmy aż 20 licytacji, od tomików wierszy, przez vouchery z branży „beauty”, po rejs żeglarski i gadżety przekazane przez pracowników Gardy! Łączna kwota wylicytowanych przedmiotów i voucherów sięgnęła €740! Koncertowo licytacje poprowadzili dla nas w tym roku Janek Wolańczyk – Stand-Up i Tomasz Majewski!

Obok licytacji, mieliśmy również loterię, w której każdy los wygrywał, a której sponsorem był Finance First, nagrody główne w loterii zasponsorowali: Alternative 4, koncerty.ie, Agnes Sweet Kitchen i Kebab House przy Moore Street Shopping Mall, Dublin, Ireland – https://www.facebook.com/p/Kebab-House-100049613451720/

Wśród atrakcji na scenie SEN znalazły się jeszcze 2 wydarzenia: zumba z fenomenalną Karolina Biela – Fitness Professional i wspaniały pokaz walki wikingów z grupy Ulfhednar Hird Ireland, którzy towarzyszyli nam cały dzień, ze swoim stanowiskiem, na którym prezentowali uzbrojenie i inne artefakty wikingowskie.

Ponadto, każdy kto nas odwiedził mógł skorzystać z oferty gastronomicznej, dzięki Zarządowi i radzie rodziców, można było zjeść z grilla kiełbasę ufundowaną przez Goltfood, u ZHP Dublin harcerską grochówkę, a u naszych młodych przedsiębiorczych uczniów w sklepiku i kawiarence SEN, można było skosztować m.in. pyszne hot dogi ufundowane przez Hot Dog Zone i pączki, ufundowane przez http://e-mrfreezer.com/.

Na stoiskach sali teatralnej, każdy mógł znaleźć coś dla siebie – kurs pierwszej pomocy, prowadzony przez Polskich Żeglarzy z Irlandii, wirtualne skoki spadochronowe, z których mogliśmy skorzystać dzięki Irish Parachute Club, wiązać węzły żeglarskie uczyła nas Magda Wilk. Na stanowisku u Sylwia Zwierzynska mogliśmy się dowiedzieć wszystkiego o magicznym urządzeniu Thermomix. Każdy kto potrzebował porady prawnej mógł porozmawiać z nieocenionym Marcinem Szulcem, reprezentującym Rostra Solicitors i Wojciechem Kornagą, który służył pomocą w dziedzinie prawa polskiego.

Flagowym stoiskiem było stanowisko Dublin WOŚP, gdzie jak co roku mogliśmy się zaopatrzyć w gadżety wośpowe.

W holu głównym szkoły, prężnie działał kącik malucha, gdzie każde dziecko mogło malować lub zostać pomalowanym dzięki wolontariuszom z ZHP Dublin i Aneta Tajkowska z Polska Szkoła Sen.

Dzieciaki, które spełniły się jako malarze – rysownicy, mogły udać się do stanowiska obok – gdzie działał senowski Klub chemika, prowadzony tego dnia przez Marka Świątkowskiego, Wiktorię Zawacką z Polska Szkoła Sen i pomocniczkę – Sarę.

Sponsorzy licytacji:

❤Klaudia Rydz Fitness

❤Happy Memories Photography

❤PM Beauty Master

❤Your Laser Care

❤Iwona Olejarz Inteligentne Projektowanie Wnętrz

❤COLOR CHIC

❤Catherine – Holistic Massages, Beauties and Therapies

❤Alternative 4

❤koncerty.ie

❤Magdalena Marciak – strona autorska

❤Karol Koszorz – strona autorska

❤Nasza Gazeta w Irlandii

❤Polski Logopeda i Neurologopeda

❤ Polscy Żeglarze w Dublinie https://www.facebook.com/groups/354163608112687

❤ Klub Chemika

❤ zaprzyjaźnieni ze szkołą pracownicy Gardy

Patronatem medialny:

Twoje Radio Dublin

Magazyn MIR

Nasza Gazeta w Irlandii

Wszystkim sponsorom, wolontariuszom, pracownikom, uczestnikom – bardzo serdecznie dziękujemy za Waszą obecność i wielkie serca!

WOŚP❤❤❤

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Zakończenie roku szkolnego 2023/24, cz.1

Pożegnań nadszedł czas! Ostatnia sobota wypełniona była zakończeniem roku szkolnego dla klas 3 i 8 szkoły podstawowej i Kursu maturalnego, za którym już tęsknimy! Uroczystości były bardzo barwne i urozmaicone,

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła