Wigilia 2023

Wspaniały spektakl bożonarodzeniowy z przesłaniem, pyszne słodkości, najlepsze paszteciki z barszczem w całym Dublinie, wszystko to i znacznie więcej mieliśmy okazję zobaczyć i posmakować ubiegłej soboty podczas świętowania szkolnej Wigilii.

Tegoroczny spektakl, który otwierał nasze doroczne świętowanie, przygotowany przez Estradę SEN na czele z Panią Joanną Drążewską, oparty był na doskonale znanej wszystkim „Opowieści Wigilijnej”. Nasi młodzi aktorzy doskonale poradzili sobie ze swoimi rolami, które przeplatane były występami tanecznymi i instrumentalnymi naszych niezwykle uzdolnionych artystów.

Po części artystycznej, każdy z zaproszonych gości wraz z naszymi uczniami i kadrą mógł skosztować pyszności, które pokrywały stół wigilijny. Za każde ciasto – serdecznie dziękujemy. Fani barszczu wigilijnego i pasztecików, również mieli swoje stanowisko, gdzie ekipa świętego Mikołaja rozdawała ten świąteczny przysmak.

W trakcie Wigilii rozstrzygnięty został również konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Zwyciężyło rodzeństwo Orzeł. Gratulujemy, a sklepowi MROZ.ie Exclusive serdecznie dziękujemy za podarowanie vouchera na kwotę €100.

Z tego miejsca chcieliśmy podziękować za wspaniały czas, za wspólne świętowanie i życzyć wszystkim wspaniałych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Bądźcie zdrowi!

GALERIA

Inne ciekawe newsy

Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College. W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka