Polonijnym szlakiem – tomik wierszy

Uczniowie Szkoły SEN wiersze piszą!

Pamiętacie naszą doroczną Olimpiadę Szkół Polonijnych z Irlandii? Jedną ze stałych konkurencji jest konkurs poetycki. Postanowiliśmy wydać wiersze naszych uczniów w tomiku pt. „Polonijnym Szlakiem”.

Czym dla nas w dzisiejszym świecie może być poezja? Jaką rolę odgrywa i czy ma szansę na przetrwanie wśród młodego pokolenia? Na te i inne pytania, z pewnością, odpowiedź znajdziemy w tomiku, którego autorami są uczniowie Polskiej Szkoły SEN. Niewątpliwie, idąc szlakiem polonijnej młodzieży, będziemy mogli, chociaż na chwilę, się zatrzymać, aby zobaczyć, jak wiele wrażliwości kryją ich serca. Jeżeli ktoś ma wątpliwości czy warto, niech drogowskazem, dla niezdecydowanych, pozostaną wersy słów tych młodych, zdolnych – naszych „dwujęzycznych bohaterów”.

Tomik jest już na etapie druku i wkrótce dotrze do Irlandii, a każdy autor/autorka bezpłatnie otrzyma swój egzemplarz!

Na realizację tego projektu nasza szkoła otrzymała dofinansowanie od Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki z obszaru „Inicjatywy edukacyjne oraz wsparcie działalności placówek oświatowych”.

Nazwa zadania publicznego: Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN: „Polonijnym szlakiem – wydanie tomiku poezji uczniów szkoły SEN”.

Kwota dotacji w 2023 r. : 2,129 zł

Całkowita wartość zadania publicznego: 2,129 zł

Zadanie publiczne ” Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN” polega na wsparciu organizacji polonijnych oraz realizowanych przez nich wydarzeń edukacyjnych poprzez dofinansowanie np. kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń, zakupu materiałów biurowych oraz innych kosztów związanych z organizacją wydarzeń.

Inne ciekawe newsy

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów

Clonfert Pet Farm – wycieczka najmłodszych uczniów

Nasi najmłodsi uczniowie w ubiegłą sobotę udali się na wycieczkę szkolną do Clonfert Pet Farm. Położone w hrabstwie Kildare gospodarstwo rolne i mini zoo zachwyciło naszych uczniów dużym wyborem zwierząt