Polonijnym szlakiem – tomik wierszy

Uczniowie Szkoły SEN wiersze piszą!

Pamiętacie naszą doroczną Olimpiadę Szkół Polonijnych z Irlandii? Jedną ze stałych konkurencji jest konkurs poetycki. Postanowiliśmy wydać wiersze naszych uczniów w tomiku pt. „Polonijnym Szlakiem”.

Czym dla nas w dzisiejszym świecie może być poezja? Jaką rolę odgrywa i czy ma szansę na przetrwanie wśród młodego pokolenia? Na te i inne pytania, z pewnością, odpowiedź znajdziemy w tomiku, którego autorami są uczniowie Polskiej Szkoły SEN. Niewątpliwie, idąc szlakiem polonijnej młodzieży, będziemy mogli, chociaż na chwilę, się zatrzymać, aby zobaczyć, jak wiele wrażliwości kryją ich serca. Jeżeli ktoś ma wątpliwości czy warto, niech drogowskazem, dla niezdecydowanych, pozostaną wersy słów tych młodych, zdolnych – naszych „dwujęzycznych bohaterów”.

Tomik jest już na etapie druku i wkrótce dotrze do Irlandii, a każdy autor/autorka bezpłatnie otrzyma swój egzemplarz!

Na realizację tego projektu nasza szkoła otrzymała dofinansowanie od Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki z obszaru „Inicjatywy edukacyjne oraz wsparcie działalności placówek oświatowych”.

Nazwa zadania publicznego: Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN: „Polonijnym szlakiem – wydanie tomiku poezji uczniów szkoły SEN”.

Kwota dotacji w 2023 r. : 2,129 zł

Całkowita wartość zadania publicznego: 2,129 zł

Zadanie publiczne ” Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN” polega na wsparciu organizacji polonijnych oraz realizowanych przez nich wydarzeń edukacyjnych poprzez dofinansowanie np. kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń, zakupu materiałów biurowych oraz innych kosztów związanych z organizacją wydarzeń.

Inne ciekawe newsy

Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College. W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka