Listopad w klasach 2

Listopad w klasach 2 był bardzo intensywny, ale przede wszystkim wyjątkowo patriotyczny.

Wystartowaliśmy z „Legendą o powstaniu Państwa Polskiego”. Uczniowie nie tylko zapoznali się z historią o Lechu, Czechu i Rusie, ale nawet wcielili się w ich role i każda klasa przygotowała mini przedstawienie. Dzięki legendzie dzieci poznały znaczenie naszego polskiego godła, by tydzień później z pełniejszą świadomością świętować rocznicę Odzyskania Niepodległości. Oj, cóż to był za dzień! Cała szkoła przywdziała kolory narodowe, by wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Wzruszenie było ogromne, a nauczycieli rozpierała duma, że uczniowie wspaniale znają słowa polskiego hymnu.

W kolejnym tygodniu drugoklasiści poznali skarby polskiej ziemi, jakimi są sól i węgiel oraz wysłuchali kolejnej legendy – o św. Kindze. Dzieciaki chętnie smakowały sól, poznały jej różne rodzaje i struktury, a na końcu każdy stworzył obraz rysowany węglem. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w warsztatach muzycznych prowadzonych przez pana Marcina Głucha, który przyleciał do Dublina ze Szwecji, by dać koncert fortepianowy w Domu Polskim.

Miesiąc zakończyliśmy tematem o sławnych Polakach i ich dokonaniach. Okazuje się, że dzieci wiedzą sporo o naszych znanych rodakach, nie tylko tych współczesnych. Bo przecież dzięki dokonaniom Mikołaja Kopernika, Fryderyka Chopina, Marii Skłodowskiej-Curie, czy Jana Pawła II jesteśmy znani na świecie.

Konkursy! Nasi uczniowie triumfują.

Nasi uczniowie po raz kolejny triumfują w kolejnych konkursach!W ubiegłą sobotę w Polska Akademia Wiedzy w Dublinie odbył się konkurs „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych