Dofinansowanie z Instytutu Rozwoju Języka Polskiego

„Żywa historia” to nie jedyny projekt, w którym otrzymaliśmy dofinansowanie! W listopadzie wystartowaliśmy w konkursie o pozyskanie środków na realizację projektów innowacyjnych i cyfrowych z zakresu edukacji, nauki i budowy społeczeństwa informacyjnego. Udało się! Otrzymaliśmy pieniądze na zakup sprzętu elektronicznego dla szkoły, który sprawi, że nasze lekcje będą jeszcze ciekawsze! Na zajęciach będziemy teraz wykorzystywać google VR z dostępem do ponad 3000 scenariuszy lekcji, uczniowie będą szukać informacji i pracować nad projektami na tabletach z dostępem do sieci, w każdym budynku będzie do dyspozycji dodatkowa tablica multimedialna, a uczniowie zainteresowani techniką i nauką będą mogli uczestniczyć w nowych zajęciach z robotyki – zakupiliśmy 2 Zestawy mBot Ultimate 2.0. Dla najmłodszych – podłoga interaktywna, która zachwyci każde dziecko i uzupełni zajęcia grami edukacyjnymi i ruchowymi.

Nie możemy się doczekać powrotu do szkoły!

Na realizację tego projektu nasza szkoła otrzymała dofinansowanie od Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministerstwo Edukacji i Nauki dt. Konkursu „Środki na realizację projektów innowacyjnych i cyfrowych z zakresu edukacji, nauki i budowy społeczeństwa informacyjnego, w tym w szczególności w obszarze Programu GovTech Polska”.

Nazwa zadania publicznego: Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN – Nauka pełna wyobraźni.

Kwota dotacji w 2023 r. : 78 850 zł

Całkowita wartość zadania publicznego: 78 850 zł

Zadanie publiczne ”Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN” polega na wsparciu organizacji polonijnych oraz realizowanych przez nich wydarzeń edukacyjnych poprzez dofinansowanie np. kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń, zakupu materiałów biurowych oraz innych kosztów związanych z organizacją wydarzeń.

Inne ciekawe newsy

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów

Clonfert Pet Farm – wycieczka najmłodszych uczniów

Nasi najmłodsi uczniowie w ubiegłą sobotę udali się na wycieczkę szkolną do Clonfert Pet Farm. Położone w hrabstwie Kildare gospodarstwo rolne i mini zoo zachwyciło naszych uczniów dużym wyborem zwierząt