Dofinansowanie z Instytutu Rozwoju Języka Polskiego

„Żywa historia” to nie jedyny projekt, w którym otrzymaliśmy dofinansowanie! W listopadzie wystartowaliśmy w konkursie o pozyskanie środków na realizację projektów innowacyjnych i cyfrowych z zakresu edukacji, nauki i budowy społeczeństwa informacyjnego. Udało się! Otrzymaliśmy pieniądze na zakup sprzętu elektronicznego dla szkoły, który sprawi, że nasze lekcje będą jeszcze ciekawsze! Na zajęciach będziemy teraz wykorzystywać google VR z dostępem do ponad 3000 scenariuszy lekcji, uczniowie będą szukać informacji i pracować nad projektami na tabletach z dostępem do sieci, w każdym budynku będzie do dyspozycji dodatkowa tablica multimedialna, a uczniowie zainteresowani techniką i nauką będą mogli uczestniczyć w nowych zajęciach z robotyki – zakupiliśmy 2 Zestawy mBot Ultimate 2.0. Dla najmłodszych – podłoga interaktywna, która zachwyci każde dziecko i uzupełni zajęcia grami edukacyjnymi i ruchowymi.

Nie możemy się doczekać powrotu do szkoły!

Na realizację tego projektu nasza szkoła otrzymała dofinansowanie od Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministerstwo Edukacji i Nauki dt. Konkursu „Środki na realizację projektów innowacyjnych i cyfrowych z zakresu edukacji, nauki i budowy społeczeństwa informacyjnego, w tym w szczególności w obszarze Programu GovTech Polska”.

Nazwa zadania publicznego: Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN – Nauka pełna wyobraźni.

Kwota dotacji w 2023 r. : 78 850 zł

Całkowita wartość zadania publicznego: 78 850 zł

Zadanie publiczne ”Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN” polega na wsparciu organizacji polonijnych oraz realizowanych przez nich wydarzeń edukacyjnych poprzez dofinansowanie np. kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń, zakupu materiałów biurowych oraz innych kosztów związanych z organizacją wydarzeń.

Konkursy! Nasi uczniowie triumfują.

Nasi uczniowie po raz kolejny triumfują w kolejnych konkursach!W ubiegłą sobotę w Polska Akademia Wiedzy w Dublinie odbył się konkurs „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych