Dofinansowanie z Instytutu Rozwoju Języka Polskiego

„Żywa historia” to nie jedyny projekt, w którym otrzymaliśmy dofinansowanie! W listopadzie wystartowaliśmy w konkursie o pozyskanie środków na realizację projektów innowacyjnych i cyfrowych z zakresu edukacji, nauki i budowy społeczeństwa informacyjnego. Udało się! Otrzymaliśmy pieniądze na zakup sprzętu elektronicznego dla szkoły, który sprawi, że nasze lekcje będą jeszcze ciekawsze! Na zajęciach będziemy teraz wykorzystywać google VR z dostępem do ponad 3000 scenariuszy lekcji, uczniowie będą szukać informacji i pracować nad projektami na tabletach z dostępem do sieci, w każdym budynku będzie do dyspozycji dodatkowa tablica multimedialna, a uczniowie zainteresowani techniką i nauką będą mogli uczestniczyć w nowych zajęciach z robotyki – zakupiliśmy 2 Zestawy mBot Ultimate 2.0. Dla najmłodszych – podłoga interaktywna, która zachwyci każde dziecko i uzupełni zajęcia grami edukacyjnymi i ruchowymi.

Nie możemy się doczekać powrotu do szkoły!

Na realizację tego projektu nasza szkoła otrzymała dofinansowanie od Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministerstwo Edukacji i Nauki dt. Konkursu „Środki na realizację projektów innowacyjnych i cyfrowych z zakresu edukacji, nauki i budowy społeczeństwa informacyjnego, w tym w szczególności w obszarze Programu GovTech Polska”.

Nazwa zadania publicznego: Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN – Nauka pełna wyobraźni.

Kwota dotacji w 2023 r. : 78 850 zł

Całkowita wartość zadania publicznego: 78 850 zł

Zadanie publiczne ”Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN” polega na wsparciu organizacji polonijnych oraz realizowanych przez nich wydarzeń edukacyjnych poprzez dofinansowanie np. kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń, zakupu materiałów biurowych oraz innych kosztów związanych z organizacją wydarzeń.

Inne ciekawe newsy

Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College. W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka