XII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

XII Olimpiada Szkół Polonijnych przeszła do historii! W tym roku wraz z naszą szkołą w szranki o mistrzowski tytuł stanęło blisko pół tysiąca uczniów z 6 szkół polonijnych z Irlandii. O laur zwycięstwa walczyliśmy w 3 konkursach językowych, 5 konkurencjach naukowych, 5 konkurencjach sportowych, 6 konkurencjach artystycznych.

Pogoda nam dopisała, dzięki czemu wszystkie konkurencje sportowe odbyły się na boiskach szkolnych New Cross College i st. Malachy’s. Uczniowie biegali na 1 milę SEN, w sztafecie, w biegu przełajowym, rzucali piłką koszykową oraz rozgrywali mecze w turnieju piłkarskim.

Salę gimnastyczną tego dnia opanowali uczniowie biorący udział w olimpiadzie naukowej, w której wybieraliśmy mistrzów ortografii, historii, geografii i matematyki. Klasy 1-3 walczyły o tytuł mistrzowski w konkurencjach Sławni Polacy, Wiedza o Polsce, ortografia i matematyka. Tylu testów nie wydrukowaliśmy nigdy!

Sala teatralna należała tego dnia do artystów, którzy zwyciężyli w konkursach: wokalnym, instrumentalnym, gimnastycznym i tanecznym. Na sali teatralnej można było również podziwiać wystawę laureatów konkursu plastycznego i fotograficznego.

Dla wszystkich zgłodniałych uczestników, opiekunów i nauczycieli przygotowaliśmy grill, doskonale zawiadywany przez nasz Zarząd, a nasi uczniowie przygotowali sklepik szkolny.

Na koniec dnia – zgodnie z harmonogramem – rozpoczęliśmy wręczanie dyplomów oraz nagród dla uczniów konkurencji artystycznych, językowych oraz naukowych. W uroczystości dekoracji laureatów pomagał Pani dyrektor Anecie Zawackiej – Uveges, Konsul RP w Dublinie Pan Grzegorz Sala, który reprezentował Polish Embassy Dublin, która była współorganizatorem Olimpiady.

Tytuł mistrzowskiej szkoły zdobyła:

1 miejsce – Szkoła Polska w Cork

2 miejsce – Szkoła Polska im. Ireny Sendlerowej w Cavan

3 miejsce – Szkoła Polska w Waterford

Pozostałym szkołom dziękujemy za wspaniałą walkę

Polska Szkoła IDEA w Athlone, Polska Akademia Wiedzy w Dublinie, Szkoła Mayo Westport.

GRATULUJEMY!!!

Nasza Olimpiada nie odbyłaby się gdyby nie ogromna pomoc i zaangażowanie liderów, nauczycieli, wolontariuszy, uczniów, rodziców i szkół, które do nas przyjechały. Za każdą pomoc i rozkładanie testów oraz sprzętu do 12 w nocy bardzo serdecznie dziękujemy!!!

FOTORELACJA

LISTA ZWYCIĘZCÓW

REPORTAŻ

Inne ciekawe newsy

Fakultety – wybory tylko do końca września

Do końca września uczniowie mogą wybrać fakultety, na które będą uczęszczali w tym roku szkolnym. Do wyboru są: Fakultety do wyboru: St. Oliver – klasy junior, senior: plastyka, sport, klub

Narodowe czytanie 2023

XII Narodowe czytanie 2023 świętowaliśmy w New Cross College odczytaniem fragmentu tegorocznej powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W rolę Marty i Jana Bohatyrowicza wcielili się w sposób fenomenalny Joanna Drążewska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Czy wiecie, że to już 14 lat, kiedy otwieramy szkolne progi dla naszych uczniów i rodziców? 14 lat przygód, wspaniałych lekcji, nowych przyjaźni. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok szkolny 2023/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *