XI Olimpiada Szkół Polonijnych

Olimpiada! Olimpiada! Olimpiada!Miło nam zaprosić polonijne szkoły z całej Irlandii do udziału w XI Olimpiadzie Szkół Polonijnych. Wracamy do formuły stacjonarnej! Polonijne szkoły ze świata zapraszamy do udziału w konkursach: literackim, poetyckim, plastycznym i fotograficznym. Olimpiada w tym roku odbywa się w dwóch formatach:[end] ➡️ Format pierwszy: prace literackie, poetyckie, plastyczne i fotograficzne wysyłane pocztą elektroniczną do organizatora.➡️ Format drugi: konkurs ortograficzny, historia, geografia i matematyka odbywają się w Polskiej Szkole SEN w Dublinie.Szczegóły na stronie i w prezentacji. ➡️ Link do strony Olimpiady: https://www.szkolasen.com/info.php?id=57, gdzie umieszczony został m.in. regulamin.➡️ Link do prezentacji: https://www.szkolasen.com/pliki/Olimpiada_prezentacja.pdf ze szczegółami dotyczącymi poszczególnych konkurencji, kategorii wiekowych, zagadnień, tematów i harmonogramu. Wczoraj wysłaliśmy również e-mail do szkół, które do tej pory brały udział w Olimpiadzie.Zapraszamy!

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!