XI Olimpiada Szkół Polonijnych

Olimpiada! Olimpiada! Olimpiada!Miło nam zaprosić polonijne szkoły z całej Irlandii do udziału w XI Olimpiadzie Szkół Polonijnych. Wracamy do formuły stacjonarnej! Polonijne szkoły ze świata zapraszamy do udziału w konkursach: literackim, poetyckim, plastycznym i fotograficznym. Olimpiada w tym roku odbywa się w dwóch formatach:[end] ➡️ Format pierwszy: prace literackie, poetyckie, plastyczne i fotograficzne wysyłane pocztą elektroniczną do organizatora.➡️ Format drugi: konkurs ortograficzny, historia, geografia i matematyka odbywają się w Polskiej Szkole SEN w Dublinie.Szczegóły na stronie i w prezentacji. ➡️ Link do strony Olimpiady: https://www.szkolasen.com/info.php?id=57, gdzie umieszczony został m.in. regulamin.➡️ Link do prezentacji: https://www.szkolasen.com/pliki/Olimpiada_prezentacja.pdf ze szczegółami dotyczącymi poszczególnych konkurencji, kategorii wiekowych, zagadnień, tematów i harmonogramu. Wczoraj wysłaliśmy również e-mail do szkół, które do tej pory brały udział w Olimpiadzie.Zapraszamy!

Inne ciekawe newsy

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto

Lekcja w klasie 7

W ramach trwającej w naszej szkole akcji przeciwdziałania bullyingowi i cyberprzemocy, w klasie 7 odbyła się lekcja, do stworzenia, której inspiracją był fragment książki pani Renaty Ewy Błaszczyk „Inny”, czytanej