XI Olimpiada Szkół Polonijnych

Olimpiada! Olimpiada! Olimpiada!Miło nam zaprosić polonijne szkoły z całej Irlandii do udziału w XI Olimpiadzie Szkół Polonijnych. Wracamy do formuły stacjonarnej! Polonijne szkoły ze świata zapraszamy do udziału w konkursach: literackim, poetyckim, plastycznym i fotograficznym. Olimpiada w tym roku odbywa się w dwóch formatach:[end] ➡️ Format pierwszy: prace literackie, poetyckie, plastyczne i fotograficzne wysyłane pocztą elektroniczną do organizatora.➡️ Format drugi: konkurs ortograficzny, historia, geografia i matematyka odbywają się w Polskiej Szkole SEN w Dublinie.Szczegóły na stronie i w prezentacji. ➡️ Link do strony Olimpiady: https://www.szkolasen.com/info.php?id=57, gdzie umieszczony został m.in. regulamin.➡️ Link do prezentacji: https://www.szkolasen.com/pliki/Olimpiada_prezentacja.pdf ze szczegółami dotyczącymi poszczególnych konkurencji, kategorii wiekowych, zagadnień, tematów i harmonogramu. Wczoraj wysłaliśmy również e-mail do szkół, które do tej pory brały udział w Olimpiadzie.Zapraszamy!

Inne ciekawe newsy

Fakultety – wybory tylko do końca września

Do końca września uczniowie mogą wybrać fakultety, na które będą uczęszczali w tym roku szkolnym. Do wyboru są: Fakultety do wyboru: St. Oliver – klasy junior, senior: plastyka, sport, klub

Narodowe czytanie 2023

XII Narodowe czytanie 2023 świętowaliśmy w New Cross College odczytaniem fragmentu tegorocznej powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W rolę Marty i Jana Bohatyrowicza wcielili się w sposób fenomenalny Joanna Drążewska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Czy wiecie, że to już 14 lat, kiedy otwieramy szkolne progi dla naszych uczniów i rodziców? 14 lat przygód, wspaniałych lekcji, nowych przyjaźni. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok szkolny 2023/2024