IX OLimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

W ubiegłą sobotę nasi uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w konkurencjach naukowych naszej corocznej Olimpiady. I choć różni się ona od tych, które dobrze znamy, daje nam tyle samo satysfakcji! Dzielni zawodnicy wzięli udział w takich konkurencjach naukowych, jak Wiedza o Polsce i wiedza o sławnych Polakach, konkurs ortograficzny, literacki, poetycki, matematyka, geografia i historia. [end] Czekamy teraz na dwie kolejne odsłony naszej Olimpiady, już w najbliższą sobotę bowiem będą walczyć w tych samych konkurencjach uczniowie ze Szkół Polonijnych z całego świata, a 5 czerwca na terenach zielonych spotkamy się na olimpiadzie sportowej. Tego samego dnia zostaną wyłonieni zwycięzcy! Powodzenia i dziękujemy, że bawicie się z nami!

Konkursy! Nasi uczniowie triumfują.

Nasi uczniowie po raz kolejny triumfują w kolejnych konkursach!W ubiegłą sobotę w Polska Akademia Wiedzy w Dublinie odbył się konkurs „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych