IX OLimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

W ubiegłą sobotę nasi uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w konkurencjach naukowych naszej corocznej Olimpiady. I choć różni się ona od tych, które dobrze znamy, daje nam tyle samo satysfakcji! Dzielni zawodnicy wzięli udział w takich konkurencjach naukowych, jak Wiedza o Polsce i wiedza o sławnych Polakach, konkurs ortograficzny, literacki, poetycki, matematyka, geografia i historia. [end] Czekamy teraz na dwie kolejne odsłony naszej Olimpiady, już w najbliższą sobotę bowiem będą walczyć w tych samych konkurencjach uczniowie ze Szkół Polonijnych z całego świata, a 5 czerwca na terenach zielonych spotkamy się na olimpiadzie sportowej. Tego samego dnia zostaną wyłonieni zwycięzcy! Powodzenia i dziękujemy, że bawicie się z nami!

Zakończenie roku szkolnego 2023/24, cz.1

Pożegnań nadszedł czas! Ostatnia sobota wypełniona była zakończeniem roku szkolnego dla klas 3 i 8 szkoły podstawowej i Kursu maturalnego, za którym już tęsknimy! Uroczystości były bardzo barwne i urozmaicone,

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure