IX OLimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

W ubiegłą sobotę nasi uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w konkurencjach naukowych naszej corocznej Olimpiady. I choć różni się ona od tych, które dobrze znamy, daje nam tyle samo satysfakcji! Dzielni zawodnicy wzięli udział w takich konkurencjach naukowych, jak Wiedza o Polsce i wiedza o sławnych Polakach, konkurs ortograficzny, literacki, poetycki, matematyka, geografia i historia. [end] Czekamy teraz na dwie kolejne odsłony naszej Olimpiady, już w najbliższą sobotę bowiem będą walczyć w tych samych konkurencjach uczniowie ze Szkół Polonijnych z całego świata, a 5 czerwca na terenach zielonych spotkamy się na olimpiadzie sportowej. Tego samego dnia zostaną wyłonieni zwycięzcy! Powodzenia i dziękujemy, że bawicie się z nami!

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a