Olimpiada klas 3

Drodzy rodzice klas 3 przed Wami relacja z Olimpiady klas 3, która odbyła się tydzień temu. Tekst napisała uczennica klasy 3E – Lena. „W sobotę w szkole uczyliśmy się o sportach zimowych. Wymienialiśmy różne zimowe dyscypliny sportowe. Jest ich bardzo wiele. Później odbyła się olimpiada klas trzecich. Najpierw musieliśmy przeskoczyć przez płotki, slalomem ominąć pachołki i mieliśmy trzy kulki, żeby rzucić do celu. [end]Potem znaleźliśmy partnera i jeden z nich musiał wejść do kartonu i to były nasze saneczki, a druga osoba pchała. Później dostaliśmy deski, które były nartami i biegaliśmy na nich. Na koniec graliśmy w hokeja, mieliśmy deskę–kij i musieliśmy trafić kulką do bramki, żeby zdobyć gola. Nasza klasa zdobyła pierwsze miejsce i złoty medal. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy”. Zapraszamy do galerii, by obejrzeć fotorelację z tego wydarzenia.

RUR w klasach drugich i trzecich

Uczniowie klas drugich i trzecich po raz kolejny wzięli udział w warsztatach w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Poznanie zasad pierwszej pomocy to dopiero początek. Kluczowym elementem jest

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i