Spotkanie z pisarką Małgorzatą Piekarską

W najbliższą sobotę zapraszamy na spotkanie z pisarką Małgorzatą Piekarską, autorką „Klasy Pani Czajki”, absolutnego hitu wśród naszych uczniów. Spotkanie rozpocznie się od godziny 12:45 w szkole irlandzkiej. Przed i w trakcie spotkania do kupienia książki i audiobooki.Parę słów o samej pisarce: autorka książek dla dzieci i młodzieży, których akcja rozgrywa się na Saskiej Kępie, gdzie sama mieszka i skąd pochodzą jej przodkowie. [end]Opublikowała dokumentalną książkę „Dziewiętnastoletni marynarz” – zbiór listów ze Szkoły Morskiej w Tczewie pisanych przez jej stryjecznego dziadka Zbigniewa Piekarskiego oraz do spółki z nieżyjącym ojcem Maciejem Piekarskim poświęconą zagładzie Zamojszczyzny w czasie II wojny światowej książkę w formie osobistego reportażu pt. „Syn dwóch matek”.Dla chcących więcej informacji na temat pisarki polecamy stronę: piekarska.com.plZapraszamy na spotkanie!

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka