Spotkanie z pisarką Małgorzatą Piekarską

W najbliższą sobotę zapraszamy na spotkanie z pisarką Małgorzatą Piekarską, autorką „Klasy Pani Czajki”, absolutnego hitu wśród naszych uczniów. Spotkanie rozpocznie się od godziny 12:45 w szkole irlandzkiej. Przed i w trakcie spotkania do kupienia książki i audiobooki.Parę słów o samej pisarce: autorka książek dla dzieci i młodzieży, których akcja rozgrywa się na Saskiej Kępie, gdzie sama mieszka i skąd pochodzą jej przodkowie. [end]Opublikowała dokumentalną książkę „Dziewiętnastoletni marynarz” – zbiór listów ze Szkoły Morskiej w Tczewie pisanych przez jej stryjecznego dziadka Zbigniewa Piekarskiego oraz do spółki z nieżyjącym ojcem Maciejem Piekarskim poświęconą zagładzie Zamojszczyzny w czasie II wojny światowej książkę w formie osobistego reportażu pt. „Syn dwóch matek”.Dla chcących więcej informacji na temat pisarki polecamy stronę: piekarska.com.plZapraszamy na spotkanie!

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a