Parada Św. Patryka

Ireland you are… tak brzmiał tytuł tegorocznej Parady Św. Patryka, która tradycyjnie przemaszerowała 17 marca ulicami Dublina. Wiersz, który powstał z okazji Parady „My Ireland”, a którego autorem jest Stephen James Smith, stał się kanwą do stworzenia całej opowieści o antycznej i współczesnej Irlandii. I faktycznie mogliśmy zobaczyć wszystko, co najdroższe Irlandczykom i ludziom, którzy pokochali ten kraj, jak swój.[end]Postaci z legend, ożywione strojami i fantazyjnymi, kolorowymi platformami maszerowały dzielnie pomimo wiatru i deszczu, entuzjastycznie witane przez wielotysięczny tłum zgromadzony wzdłuż głównych ulic Dublina. Mogliśmy w tym roku podziwiać grupy z całego świata: USA, Bahama, Francji, Szwajcarii, Niemiec, Irlandii i oczywiście z Polski, pod postacią uczniów i rodziców Polskiej Szkoły SEN.Fantastyczne stroje piratów, które w tym roku otrzymaliśmy, idąca pod banderą grupy Brighter Futures, miały opowiadać historię legendarnej Grace O’Malley, królowej piratów. Piękne kolorowe flagi, które dzierżyli młodzi piraci łopotały na wietrze (wyjątkowo silnym), a uśmiechy zdawały się rozpędzać chmury, które zebrały się na Dublinem. Jak co roku było to dla nas to ogromne przeżycie i doświadczenie (była z nami nawet telewizja TVN). Zachecamy zajrzeć do galerii!

Zakończenie roku szkolnego 2023/24, cz.1

Pożegnań nadszedł czas! Ostatnia sobota wypełniona była zakończeniem roku szkolnego dla klas 3 i 8 szkoły podstawowej i Kursu maturalnego, za którym już tęsknimy! Uroczystości były bardzo barwne i urozmaicone,

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure