Parada Św. Patryka

Ireland you are… tak brzmiał tytuł tegorocznej Parady Św. Patryka, która tradycyjnie przemaszerowała 17 marca ulicami Dublina. Wiersz, który powstał z okazji Parady „My Ireland”, a którego autorem jest Stephen James Smith, stał się kanwą do stworzenia całej opowieści o antycznej i współczesnej Irlandii. I faktycznie mogliśmy zobaczyć wszystko, co najdroższe Irlandczykom i ludziom, którzy pokochali ten kraj, jak swój.[end]Postaci z legend, ożywione strojami i fantazyjnymi, kolorowymi platformami maszerowały dzielnie pomimo wiatru i deszczu, entuzjastycznie witane przez wielotysięczny tłum zgromadzony wzdłuż głównych ulic Dublina. Mogliśmy w tym roku podziwiać grupy z całego świata: USA, Bahama, Francji, Szwajcarii, Niemiec, Irlandii i oczywiście z Polski, pod postacią uczniów i rodziców Polskiej Szkoły SEN.Fantastyczne stroje piratów, które w tym roku otrzymaliśmy, idąca pod banderą grupy Brighter Futures, miały opowiadać historię legendarnej Grace O’Malley, królowej piratów. Piękne kolorowe flagi, które dzierżyli młodzi piraci łopotały na wietrze (wyjątkowo silnym), a uśmiechy zdawały się rozpędzać chmury, które zebrały się na Dublinem. Jak co roku było to dla nas to ogromne przeżycie i doświadczenie (była z nami nawet telewizja TVN). Zachecamy zajrzeć do galerii!

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto