Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty dla szerszej publiczność – dlatego drodzy Rodzice jeżeli macie ochotę zobaczyć druk 3D w akcji – zapraszamy od godziny 14:45 na salę teatralną budynku New Cross.

Warsztaty są propozycją nowego wymiaru edukacji dla dzieci. Na naszych zajęciach skupiamy się na rozwijaniu wyobraźni przestrzennej, koncentracji uwagi, myślenia abstrakcyjnego i nabieraniu umiejętności konstrukcyjnych. Druk 3D to profesjonalne narzędzie, wykorzystywane obecnie w pracy inżynierów, architektów, naukowców i lekarzy.

Na zajęciach dzieci będą miały do czynienia z wieloma zagadnieniami z nauk ścisłych, w szczególności z geometrii.

Program warsztatów obejmuje:
– generowanie i transfer plików do drukarki
– obsługa drukarki 3D

Wszystkie projekty dzieci są drukowane w 3D i wręczane uczestnikom warsztatów!

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty dla szerszej publiczność – dlatego drodzy Rodzice jeżeli macie ochotę zobaczyć druk 3D w akcji – zapraszamy od godziny 14:45 na salę teatralną budynku New Cross.

Warsztaty są propozycją nowego wymiaru edukacji dla dzieci. Na naszych zajęciach skupiamy się na rozwijaniu wyobraźni przestrzennej, koncentracji uwagi, myślenia abstrakcyjnego i nabieraniu umiejętności konstrukcyjnych. Druk 3D to profesjonalne narzędzie, wykorzystywane obecnie w pracy inżynierów, architektów, naukowców i lekarzy.

Na zajęciach dzieci będą miały do czynienia z wieloma zagadnieniami z nauk ścisłych, w szczególności z geometrii.

Program warsztatów obejmuje:
– generowanie i transfer plików do drukarki
– obsługa drukarki 3D

Wszystkie projekty dzieci są drukowane w 3D i wręczane uczestnikom warsztatów!

Nasze podziękowania płyną do Marcin Palkowski z firmy Case – WS LTD za podarowanie 3 drukarek 3D, Lukasz Palczewski za oprawę graficzną i druk ścianek wystawienniczych i Zarządu Polskiej Szkoły SEN za zaangażowanie w projekt!

Inne ciekawe newsy

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Polska Szkoła SEN w Dublinie pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym drogim uczniom oraz ich rodzicom z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech ta radosna Wielkanoc przyniesie Wam wiele wzruszeń, uśmiechów i

Wielkanoc w nauczaniu zintegrowanym

Ubiegła sobota upłynęła naszym najmłodszym uczniom na odkrywaniu tradycji i obyczajów związanych z Wielkanocą! Kreatywne Warsztaty Plastyczne: Nasze sale lekcyjne zamieniły się w kolorowe pracownie artystyczne, gdzie nasi uczniowie mogli

Wielkanoc folklorem malowana

Wielkanoc to czas nie tylko religijnych refleksji, ale także radości, twórczej zabawy i wspólnoty. W naszej szkole, jak co roku, uczniowie i nauczyciele przygotowali wyjątkowe przedstawienie, które nie tylko celebruje