Program „Ratujemy i Uczymy Ratować”

W ubiegłą sobotę w klasach 2 odbyła się inauguracja programu Dublin WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Program działa w Irlandii już od kilku lat i pomógł przeszkolić wielu młodych ludzi w kwestii m.in. pierwszej pomocy. W trakcie zajęć Pani Marzena zapytała naszych uczniów, czy chcą zostać młodymi bohaterami i odpowiedź mogła być tylko jedna. Głośne „Taaakkk” wyrwało się wszystkim uczniom. Na koniec zajęć każdy uczeń otrzymał swój podręcznik.

Jako szkoła jesteśmy dumni, że możemy promować program, w który jest tak wartościowy, a nasi uczniowie zdobywają tak cenną wiedzę.

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzony jest od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

Dublin WOŚP

Ratujemy i Uczymy Ratować

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Polska Szkoła SEN w Dublinie pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym drogim uczniom oraz ich rodzicom z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech ta radosna Wielkanoc przyniesie Wam wiele wzruszeń, uśmiechów i

Wielkanoc w nauczaniu zintegrowanym

Ubiegła sobota upłynęła naszym najmłodszym uczniom na odkrywaniu tradycji i obyczajów związanych z Wielkanocą! Kreatywne Warsztaty Plastyczne: Nasze sale lekcyjne zamieniły się w kolorowe pracownie artystyczne, gdzie nasi uczniowie mogli