Warsztaty chemiczne – w poszukiwaniu skrobi

Warsztaty chemiczne w ramach fakultetów to doskonała okazja dla naszych uczniów, by poznać prawdziwe oblicze chemii – eksperymentowanie! Podczas zajęć prowadzonych przez Marka Świątkowskiego i Wiktorię Zawacką-Kalinowską uczniowie bawili się w detektywów, których celem było poszukiwanie skrobi. Do dyspozycji mieli 15 składników najczęściej pojawiających się w kuchni, wodę i jodynę. Na drodze eksperymentu, mieli sprawdzić w którym z tych 15 składników kryje się skrobia, która jeżeli występuje, manifestuje się kolorem soczyście niebieskim.

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Robert Moskwa w naszej szkole

Warsztaty aktorskie z Robertem Moskwą? Czemu nie! W naszej szkole wszystko jest możliwe Pan Robert, znany m.in. z seriali „M jak Miłość” czy „Ojciec Mateusz”, odwiedził nas w ubiegłą sobotę,

Rosną gwiazdy dziennikarstwa

Nasi uczniowie wyrastają na gwiazdy dziennikarstwa! Publikacje naszych aspirujących felietonistów ukazują sią regularnie w Nasza Gazeta w Irlandii i Magazyn MIR W najnowszym numerze Magazynu MIR ukazał się reportaż Iny