Warsztaty chemiczne – w poszukiwaniu skrobi

Warsztaty chemiczne w ramach fakultetów to doskonała okazja dla naszych uczniów, by poznać prawdziwe oblicze chemii – eksperymentowanie! Podczas zajęć prowadzonych przez Marka Świątkowskiego i Wiktorię Zawacką-Kalinowską uczniowie bawili się w detektywów, których celem było poszukiwanie skrobi. Do dyspozycji mieli 15 składników najczęściej pojawiających się w kuchni, wodę i jodynę. Na drodze eksperymentu, mieli sprawdzić w którym z tych 15 składników kryje się skrobia, która jeżeli występuje, manifestuje się kolorem soczyście niebieskim.

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Listopad w klasach 2

Listopad w klasach 2 był bardzo intensywny, ale przede wszystkim wyjątkowo patriotyczny. Wystartowaliśmy z „Legendą o powstaniu Państwa Polskiego”. Uczniowie nie tylko zapoznali się z historią o Lechu, Czechu i

Wycieczka do Irish Workhouse Centre – Portumna

Temat Wielkiego głodu w Irlandii nasi uczniowie przerabiają bardzo wnikliwie w szkole irlandzkiej, w naszej szkole poznają polskiego bohatera – Pawła Edmunda Strzeleckiego, który miał ogromny wpływ na uratowanie około