Nasi uczniowie nagrodzeni w prestiżowym konkursie fotograficznym

Zosia Starosta z klasy 7 na podium Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego!

258 uczestników, z 22 krajów i 5 kontynentów wzięło udział w tegorocznej X edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Polska w obiektywie polonijnego dziecka”. Za nami gala podczas, której poznaliśmy tegorocznych Laureatów. Na podium, w zaszczytnym Top 10, z dodatkowymi trzema wyróżnieniami przyznanymi przez wybitne jury, znalazła się Zofia Starosta, Uczennica Polskiej Szkoły SEN w Dublinie.

Organizatorzy i eksperci nie mieli łatwego zadania, 258. wyjątkowych fotografii, spośród których tylko 10 mogło trafić do zaszczytnego grona TOP10. Z Zielonej Wyspy napłynęło 8 prac, w tym 5 z Polskiej Szkoły SEN, którą reprezentowały: Oliwia Tyczkowska, Sara Ważeńska, Maria Cholewa, Paulina Poborska oraz Zofia Starosta. To właśnie zdjęcie, którego autorką jest Zosia, zachwyciło jurorów i uzyskało najwyższą nagrodę czyli miejsce w TOP10 konkursu, ale dodatkowo „Spacer w chmurach” otrzymał trzy prestiżowe wyróżnienie od członków jury.

– To zdjęcie łączy naturę i ludzi w magiczny sposób. Zamglony las emanuje tajemniczą aurorą – uzasadnia wyróżnienie członek jury, Piotr Palimak.

– Majestatyczność mgły, która otula drzewa i ludzi dając zarazem spokój i ciszę oraz dreszczyk emocji – tak o zdjęciu Zosi, pisze kolejny juror Marcin Przybysiak.

– Zaproszenie do wędrówki w magiczną i nieznaną otchłań lasu. Trudno odmówić… – dodaje jurorka Katarzyna Smoter.

tekst: Magdalena Marciak

Inne ciekawe newsy

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów

Clonfert Pet Farm – wycieczka najmłodszych uczniów

Nasi najmłodsi uczniowie w ubiegłą sobotę udali się na wycieczkę szkolną do Clonfert Pet Farm. Położone w hrabstwie Kildare gospodarstwo rolne i mini zoo zachwyciło naszych uczniów dużym wyborem zwierząt