Nasi uczniowie nagrodzeni w prestiżowym konkursie fotograficznym

Zosia Starosta z klasy 7 na podium Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego!

258 uczestników, z 22 krajów i 5 kontynentów wzięło udział w tegorocznej X edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Polska w obiektywie polonijnego dziecka”. Za nami gala podczas, której poznaliśmy tegorocznych Laureatów. Na podium, w zaszczytnym Top 10, z dodatkowymi trzema wyróżnieniami przyznanymi przez wybitne jury, znalazła się Zofia Starosta, Uczennica Polskiej Szkoły SEN w Dublinie.

Organizatorzy i eksperci nie mieli łatwego zadania, 258. wyjątkowych fotografii, spośród których tylko 10 mogło trafić do zaszczytnego grona TOP10. Z Zielonej Wyspy napłynęło 8 prac, w tym 5 z Polskiej Szkoły SEN, którą reprezentowały: Oliwia Tyczkowska, Sara Ważeńska, Maria Cholewa, Paulina Poborska oraz Zofia Starosta. To właśnie zdjęcie, którego autorką jest Zosia, zachwyciło jurorów i uzyskało najwyższą nagrodę czyli miejsce w TOP10 konkursu, ale dodatkowo „Spacer w chmurach” otrzymał trzy prestiżowe wyróżnienie od członków jury.

– To zdjęcie łączy naturę i ludzi w magiczny sposób. Zamglony las emanuje tajemniczą aurorą – uzasadnia wyróżnienie członek jury, Piotr Palimak.

– Majestatyczność mgły, która otula drzewa i ludzi dając zarazem spokój i ciszę oraz dreszczyk emocji – tak o zdjęciu Zosi, pisze kolejny juror Marcin Przybysiak.

– Zaproszenie do wędrówki w magiczną i nieznaną otchłań lasu. Trudno odmówić… – dodaje jurorka Katarzyna Smoter.

tekst: Magdalena Marciak

Inne ciekawe newsy

Moja Mamo, Kocham Cię

Drogie Mamy  Z okazji Waszego święta życzymy Wam dni pełnych miłości, spokoju i radości. Niech każdy uśmiech wraca do Was ze zdwojoną siłą, a dobro, które każdego dnia ofiarowujecie swoim dzieciom,

Najmłodsi uczniowie wyruszyli na wycieczkę!

Nasi najmłodsi uczniowie — od przedszkola po klasę 1 — wyruszyli dziś na wycieczkę! Pogoda dopisuje, a przed nimi dzień pełen przygód i radości. Życzymy im pięknych chwil!   FOTORELACJA

V Olimpiada Ortograficzna „Chyża Sówka”

W ubiegłą sobotę odbył się finał V Olimpiady Ortograficznej „Chyża Sówka” zorganizowany przez Polską Sobotnią Szkołę im. Wisławy Szymborskiej w Greys, pod honorowym patronatem prof. Jerzego Bralczyka oraz dr Lucyny