Dzień Niepodległości

11 listopada to dzień, w którym wszyscy Polacy w sposób szczególny podkreślają swoją przynależność narodową. Takim zewnętrznym objawem zawsze są kolory biało-czerwone, duża liczba flag i kotylionów, ale przede wszystkim odśpiewany z pełną pasją hymn Polski. Wszystkie te elementy były obecne podczas ostatniej soboty, która dokładnie przypadła na dzień 11 listopada. Od przedszkola do klasy maturalnej, uczniowie zostali poproszeni o ubranie się w kolory naszej flagi, uczniowie klas młodszych dodatkowo wykonywali na zajęciach kotyliony. Punktem kulminacyjnym świętowania Dnia Niepodległości było odśpiewanie hymnu w New Cross College dokładnie o godzinie 11.00, a następnie w szkole St. Oliver, gdzie zgromadziło się całe nauczanie zintegrowane.

#szkoladohymnu

Instytut Rozwoju Języka Polskiego

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Listopad w klasach 2

Listopad w klasach 2 był bardzo intensywny, ale przede wszystkim wyjątkowo patriotyczny. Wystartowaliśmy z „Legendą o powstaniu Państwa Polskiego”. Uczniowie nie tylko zapoznali się z historią o Lechu, Czechu i

Wycieczka do Irish Workhouse Centre – Portumna

Temat Wielkiego głodu w Irlandii nasi uczniowie przerabiają bardzo wnikliwie w szkole irlandzkiej, w naszej szkole poznają polskiego bohatera – Pawła Edmunda Strzeleckiego, który miał ogromny wpływ na uratowanie około