Dzień Niepodległości

11 listopada to dzień, w którym wszyscy Polacy w sposób szczególny podkreślają swoją przynależność narodową. Takim zewnętrznym objawem zawsze są kolory biało-czerwone, duża liczba flag i kotylionów, ale przede wszystkim odśpiewany z pełną pasją hymn Polski. Wszystkie te elementy były obecne podczas ostatniej soboty, która dokładnie przypadła na dzień 11 listopada. Od przedszkola do klasy maturalnej, uczniowie zostali poproszeni o ubranie się w kolory naszej flagi, uczniowie klas młodszych dodatkowo wykonywali na zajęciach kotyliony. Punktem kulminacyjnym świętowania Dnia Niepodległości było odśpiewanie hymnu w New Cross College dokładnie o godzinie 11.00, a następnie w szkole St. Oliver, gdzie zgromadziło się całe nauczanie zintegrowane.

#szkoladohymnu

Instytut Rozwoju Języka Polskiego

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i

Konkursy! Nasi uczniowie triumfują.

Nasi uczniowie po raz kolejny triumfują w kolejnych konkursach!W ubiegłą sobotę w Polska Akademia Wiedzy w Dublinie odbył się konkurs „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych