Wsparcie ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki

Miło nam poinformować, że Instytut Rozwoju Języka Polskiego ze środków Ministra Edukacji i Nauki, a za pośrednictwem Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego im. Jana Olszewskiego przyznał naszej szkole środki w ramach konkursu pod nazwą: „Wspieranie edukacji polonijnej i polskiej poza granicami Polski 2023”, czyli na utrzymanie placówek oświatowych, w kwocie 81200,00 złotych.

Środki zostaną przeznaczone na częściowe pokrycie kosztu wynajęcia trzech budynków szkolnych – czynsz wraz z opłatami eksploatacyjnymi.

Dziękujemy Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego za wsparcie naszej szkoły!

Inne ciekawe newsy

Listopad w klasach 2

Listopad w klasach 2 był bardzo intensywny, ale przede wszystkim wyjątkowo patriotyczny. Wystartowaliśmy z „Legendą o powstaniu Państwa Polskiego”. Uczniowie nie tylko zapoznali się z historią o Lechu, Czechu i

Wycieczka do Irish Workhouse Centre – Portumna

Temat Wielkiego głodu w Irlandii nasi uczniowie przerabiają bardzo wnikliwie w szkole irlandzkiej, w naszej szkole poznają polskiego bohatera – Pawła Edmunda Strzeleckiego, który miał ogromny wpływ na uratowanie około