Pasowanie klas pierwszych

Pasowanie klas pierwszych – za nami! Oficjalnie nasi pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów Polskiej Szkoły SEN. Rodzice, opiekunowie, babcie, ciocie i dziadkowie ze łzami wzruszenia słuchali słów przysięgi naszych pierwszaków, którzy przebrani za bajkowe postaci, pomimo wymagającej choreografii, bawili się doskonale. Były tańce, były piosenki, bała drama – a wszystko to, za sprawą naszej Joanny Drążewskiej, która przygotowała scenariusz oraz wspaniałą scenografię na ten wyjątkowy dzień. Do pomocy oczywiście miała wróżki w osobach wychowawczyń klas pierwszych Pani Weroniki Butrym-Nikadon, Anny Anczyk i Anety Tajkowskiej. Na scenie Panie wspomagane były przez Panią Dyrektor Anetę „Królową” Zawacką-Uveges i uczennice klas starszych, które uczęszczają na fakultety estradowe,a które kryły się pod kostiumami papug.

Uroczystość zaprzysiężenia pierwszaków została uświetniona obecnością Konsula RP Macieja Wójcika.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe breloczki ze swoim imieniem, a także dyplomy. A na koniec był słodki poczęstunek dla wszystkich.

FOTORELACJA

FILM

Inne ciekawe newsy

Listopad w klasach 2

Listopad w klasach 2 był bardzo intensywny, ale przede wszystkim wyjątkowo patriotyczny. Wystartowaliśmy z „Legendą o powstaniu Państwa Polskiego”. Uczniowie nie tylko zapoznali się z historią o Lechu, Czechu i

Wycieczka do Irish Workhouse Centre – Portumna

Temat Wielkiego głodu w Irlandii nasi uczniowie przerabiają bardzo wnikliwie w szkole irlandzkiej, w naszej szkole poznają polskiego bohatera – Pawła Edmunda Strzeleckiego, który miał ogromny wpływ na uratowanie około