III Turniej Misia Wojtka w Warszawie

Zakończony w 19 maja III Turniej Misia Wojtka okazał się niezwykle szczęśliwym dla naszych uczniów – Julii i Klaudii (Zielone misie), Marcela i Kamila (Irlandzkie skrzaty), Audrey i Sary (Zielone koniczynki), którzy z dumą reprezentowali szkołę SEN w finałach, zajmując kolejno 13, 9 i 2 miejsce!

Organizatorzy poza rozgrywkami dla 40 drużyn z całego świata, m.in. Australii, USA, Kanady, Kataru, Egiptu, Kazachstanu, Wielkiej Brytanii przewidzieli moc atrakcji w postaci zwiedzania Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, warszawskiej starówki, Parku Łazienkowskiego wraz z Pałacem Królewskim na Wyspie, pomnika Małego Powstańca i wielu innych. Dla większości uczniów był to pierwszy raz w Warszawie, wspaniale było obserwować ich zachwyt stolicą.

Nocowaliśmy w stylowym hotelu Novotel Warszaw Airport, gdzie poza wypoczynkiem przed emocjonującymi rozgrywkami, wieczorami spotykaliśmy się na zabawy integracyjne, podczas których śpiewaliśmy pieśni wojskowe, graliśmy w planszówki, tańczyliśmy i świetnie się bawiliśmy.

Wydarzeniem zamykającym nasz 5-dniowy pobyt w Warszawie była uroczysta Gala finałowa, w trakcie której nasi finaliści otrzymali zasłużone nagrody, dyplomy i medale, które wręczał Adam Hlebowicz, dyrektor Biura Edukacji Narodowej Instytut Pamięci Narodowej.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy mistrzom gry Miś Wojtek!

Inne ciekawe newsy

Fakultety – wybory tylko do końca września

Do końca września uczniowie mogą wybrać fakultety, na które będą uczęszczali w tym roku szkolnym. Do wyboru są: Fakultety do wyboru: St. Oliver – klasy junior, senior: plastyka, sport, klub

Narodowe czytanie 2023

XII Narodowe czytanie 2023 świętowaliśmy w New Cross College odczytaniem fragmentu tegorocznej powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W rolę Marty i Jana Bohatyrowicza wcielili się w sposób fenomenalny Joanna Drążewska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Czy wiecie, że to już 14 lat, kiedy otwieramy szkolne progi dla naszych uczniów i rodziców? 14 lat przygód, wspaniałych lekcji, nowych przyjaźni. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok szkolny 2023/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *