III Turniej Misia Wojtka w Warszawie

Zakończony w 19 maja III Turniej Misia Wojtka okazał się niezwykle szczęśliwym dla naszych uczniów – Julii i Klaudii (Zielone misie), Marcela i Kamila (Irlandzkie skrzaty), Audrey i Sary (Zielone koniczynki), którzy z dumą reprezentowali szkołę SEN w finałach, zajmując kolejno 13, 9 i 2 miejsce!

Organizatorzy poza rozgrywkami dla 40 drużyn z całego świata, m.in. Australii, USA, Kanady, Kataru, Egiptu, Kazachstanu, Wielkiej Brytanii przewidzieli moc atrakcji w postaci zwiedzania Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, warszawskiej starówki, Parku Łazienkowskiego wraz z Pałacem Królewskim na Wyspie, pomnika Małego Powstańca i wielu innych. Dla większości uczniów był to pierwszy raz w Warszawie, wspaniale było obserwować ich zachwyt stolicą.

Nocowaliśmy w stylowym hotelu Novotel Warszaw Airport, gdzie poza wypoczynkiem przed emocjonującymi rozgrywkami, wieczorami spotykaliśmy się na zabawy integracyjne, podczas których śpiewaliśmy pieśni wojskowe, graliśmy w planszówki, tańczyliśmy i świetnie się bawiliśmy.

Wydarzeniem zamykającym nasz 5-dniowy pobyt w Warszawie była uroczysta Gala finałowa, w trakcie której nasi finaliści otrzymali zasłużone nagrody, dyplomy i medale, które wręczał Adam Hlebowicz, dyrektor Biura Edukacji Narodowej Instytut Pamięci Narodowej.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy mistrzom gry Miś Wojtek!

Inne ciekawe newsy

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka

Lekcja historii o Powstaniu Warszawskim

Historia Powstania Warszawskiego jest trudnym i bolesnym tematem dla nas Polaków, a przekazanie go we właściwy sposób uczniom polonijnym wymaga przygotowania i odpowiednich narzędzi pedagogicznych. Tu z pomocą przyszła nam