III Turniej Misia Wojtka w Warszawie

Zakończony w 19 maja III Turniej Misia Wojtka okazał się niezwykle szczęśliwym dla naszych uczniów – Julii i Klaudii (Zielone misie), Marcela i Kamila (Irlandzkie skrzaty), Audrey i Sary (Zielone koniczynki), którzy z dumą reprezentowali szkołę SEN w finałach, zajmując kolejno 13, 9 i 2 miejsce!

Organizatorzy poza rozgrywkami dla 40 drużyn z całego świata, m.in. Australii, USA, Kanady, Kataru, Egiptu, Kazachstanu, Wielkiej Brytanii przewidzieli moc atrakcji w postaci zwiedzania Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, warszawskiej starówki, Parku Łazienkowskiego wraz z Pałacem Królewskim na Wyspie, pomnika Małego Powstańca i wielu innych. Dla większości uczniów był to pierwszy raz w Warszawie, wspaniale było obserwować ich zachwyt stolicą.

Nocowaliśmy w stylowym hotelu Novotel Warszaw Airport, gdzie poza wypoczynkiem przed emocjonującymi rozgrywkami, wieczorami spotykaliśmy się na zabawy integracyjne, podczas których śpiewaliśmy pieśni wojskowe, graliśmy w planszówki, tańczyliśmy i świetnie się bawiliśmy.

Wydarzeniem zamykającym nasz 5-dniowy pobyt w Warszawie była uroczysta Gala finałowa, w trakcie której nasi finaliści otrzymali zasłużone nagrody, dyplomy i medale, które wręczał Adam Hlebowicz, dyrektor Biura Edukacji Narodowej Instytut Pamięci Narodowej.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy mistrzom gry Miś Wojtek!

Inne ciekawe newsy

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Polska Szkoła SEN w Dublinie pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym drogim uczniom oraz ich rodzicom z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech ta radosna Wielkanoc przyniesie Wam wiele wzruszeń, uśmiechów i

Wielkanoc w nauczaniu zintegrowanym

Ubiegła sobota upłynęła naszym najmłodszym uczniom na odkrywaniu tradycji i obyczajów związanych z Wielkanocą! Kreatywne Warsztaty Plastyczne: Nasze sale lekcyjne zamieniły się w kolorowe pracownie artystyczne, gdzie nasi uczniowie mogli