Wielkanoc 2023

Sobota wielkanocna to w naszej szkole najbardziej wiosenny i kolorowy czas! Nie inaczej było i w tym roku. Dzień w New Cross College rozpoczęliśmy od warsztatów zdobienia jajek wielkanocnych metodą batikową, które w klasach 4 i 5 poprowadziła specjalnie dla naszych uczniów Pani Babcia Jadzia. Część oficjalną wielkanocnego świętowania otworzył spektakl przygotowany przez niezastąpioną Joannę Drążewską. Pani dyrektor estrady wraz z zespołem wspaniałych i utalentowanych uczniów zaserwowali nam poetycko- śpiewano-tańczoną podróż do dzieciństwa, do świata polskich tradycji wielkanocnych i domu babci. Po spektaklu pani dyrektor Aneta Zawacka -Uveges złożyła wszystkim życzenia wielkanocne i wręczyła nagrody oraz wyróżnienia w konkursie na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. 1. miejsce zajęła Julia Śmiecikowska, 2. miejsce przypadło rodzeństwu Andrzejowi i Adamowi Kowalskim, 3. również należało do braci – Leona i Tymona Nikadon. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i bardzo serdecznie dziękujemy za udział i dostarczenie wspaniałych pisanek, wybór był niezwykle trudny. Po życzeniach – cóż nam pozostało, jak nie konsumowanie wszystkich wspaniałości, które trafiły na nasz stół dzięki rodzicom i nauczycielom, którzy spisali się na medal. Do słodkości można było dodać barszcz biały, który tego dnia serwowali nam wspaniali ochotnicy z Zarządu i Stowarzyszenia wraz z rodzinami.

Dziękujemy jeszcze raz z tego miejsca za tak liczne przybycie i spędzenie tej krótkiej chwili we wspólnym gronie, za rozmowy, śmiech i życzenia.

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Galeria zdjęć

Inne ciekawe newsy

Wycieczka do Lullymore Park

Wycieczka do Lullymore Heritage & Discovery Park to zawsze doskonały pomysł i mega przygoda dla naszych najmłodszych uczniów. W ciągu całego dnia korzystaliśmy z wielu atrakcji parku rozdysponowanych na aż

Dziennikarskie początki Leny Rózik

Kolejny sukces! Nasza uczennica Lenka Róźik przeprowadziła wywiad dla Nasz Głos Bezpłatny Tygodnik, w którym rozmawiała z Marcinem Oleksy – laureatem plebiscytu na najlepszą Bramkę. Trzymamy kciuki za Lenę, może

III Turniej Misia Wojtka w Warszawie

Zakończony w 19 maja III Turniej Misia Wojtka okazał się niezwykle szczęśliwym dla naszych uczniów – Julii i Klaudii (Zielone misie), Marcela i Kamila (Irlandzkie skrzaty), Audrey i Sary (Zielone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *