Wielkanoc 2023

Sobota wielkanocna to w naszej szkole najbardziej wiosenny i kolorowy czas! Nie inaczej było i w tym roku. Dzień w New Cross College rozpoczęliśmy od warsztatów zdobienia jajek wielkanocnych metodą batikową, które w klasach 4 i 5 poprowadziła specjalnie dla naszych uczniów Pani Babcia Jadzia. Część oficjalną wielkanocnego świętowania otworzył spektakl przygotowany przez niezastąpioną Joannę Drążewską. Pani dyrektor estrady wraz z zespołem wspaniałych i utalentowanych uczniów zaserwowali nam poetycko- śpiewano-tańczoną podróż do dzieciństwa, do świata polskich tradycji wielkanocnych i domu babci. Po spektaklu pani dyrektor Aneta Zawacka -Uveges złożyła wszystkim życzenia wielkanocne i wręczyła nagrody oraz wyróżnienia w konkursie na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. 1. miejsce zajęła Julia Śmiecikowska, 2. miejsce przypadło rodzeństwu Andrzejowi i Adamowi Kowalskim, 3. również należało do braci – Leona i Tymona Nikadon. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i bardzo serdecznie dziękujemy za udział i dostarczenie wspaniałych pisanek, wybór był niezwykle trudny. Po życzeniach – cóż nam pozostało, jak nie konsumowanie wszystkich wspaniałości, które trafiły na nasz stół dzięki rodzicom i nauczycielom, którzy spisali się na medal. Do słodkości można było dodać barszcz biały, który tego dnia serwowali nam wspaniali ochotnicy z Zarządu i Stowarzyszenia wraz z rodzinami.

Dziękujemy jeszcze raz z tego miejsca za tak liczne przybycie i spędzenie tej krótkiej chwili we wspólnym gronie, za rozmowy, śmiech i życzenia.

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Galeria zdjęć

Inne ciekawe newsy

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka

Lekcja historii o Powstaniu Warszawskim

Historia Powstania Warszawskiego jest trudnym i bolesnym tematem dla nas Polaków, a przekazanie go we właściwy sposób uczniom polonijnym wymaga przygotowania i odpowiednich narzędzi pedagogicznych. Tu z pomocą przyszła nam