Wielkanoc 2023

Sobota wielkanocna to w naszej szkole najbardziej wiosenny i kolorowy czas! Nie inaczej było i w tym roku. Dzień w New Cross College rozpoczęliśmy od warsztatów zdobienia jajek wielkanocnych metodą batikową, które w klasach 4 i 5 poprowadziła specjalnie dla naszych uczniów Pani Babcia Jadzia. Część oficjalną wielkanocnego świętowania otworzył spektakl przygotowany przez niezastąpioną Joannę Drążewską. Pani dyrektor estrady wraz z zespołem wspaniałych i utalentowanych uczniów zaserwowali nam poetycko- śpiewano-tańczoną podróż do dzieciństwa, do świata polskich tradycji wielkanocnych i domu babci. Po spektaklu pani dyrektor Aneta Zawacka -Uveges złożyła wszystkim życzenia wielkanocne i wręczyła nagrody oraz wyróżnienia w konkursie na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. 1. miejsce zajęła Julia Śmiecikowska, 2. miejsce przypadło rodzeństwu Andrzejowi i Adamowi Kowalskim, 3. również należało do braci – Leona i Tymona Nikadon. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i bardzo serdecznie dziękujemy za udział i dostarczenie wspaniałych pisanek, wybór był niezwykle trudny. Po życzeniach – cóż nam pozostało, jak nie konsumowanie wszystkich wspaniałości, które trafiły na nasz stół dzięki rodzicom i nauczycielom, którzy spisali się na medal. Do słodkości można było dodać barszcz biały, który tego dnia serwowali nam wspaniali ochotnicy z Zarządu i Stowarzyszenia wraz z rodzinami.

Dziękujemy jeszcze raz z tego miejsca za tak liczne przybycie i spędzenie tej krótkiej chwili we wspólnym gronie, za rozmowy, śmiech i życzenia.

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Galeria zdjęć

Inne ciekawe newsy

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów