Warsztaty pt. „Misja tożsamość, czyli Kameleon NEON™ w akcji”

W ostatnią niedzielę nauczyciele polonijni z całej Irlandii wzięli udział w niezwykłych warsztatach pt. „Misja tożsamość, czyli Kameleon NEON™ w akcji”, przeprowadzonych przez dr Stellę Strzemecką – absolwentkę Uniwersytetu Jagiellońskiego specjalizującą się w zakresie socjologii migracji rodzin, a szczególnie socjologii migracji dzieci i młodzieży, autorkę gry Kameleon NEON. W poszukiwaniu ja®.

W ramach spotkania dr Stella Strzemecka wygłosiła wykład o Tożsamości, a w następnej części uczestnicy rozegrali grę Kameleon NEON. W poszukiwaniu ja®, której celem jest rozbudzenie potrzeby mówienia o jednej z najważniejszych kwestii dla każdego człowieka, niezależnie od wieku, pochodzenia czy miejsca zamieszkania – tożsamości.

Projekt zrealizowany został przy współpracy i pod patronatem Polish Embassy Dublin, której reprezentantem tego dnia był Konsul RP Pan Grzegorz Sala.

Projekt został dofinansowany z Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ.

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach, doceniamy trud poświęcenia niedzielnego czasu wolnego!

Inne ciekawe newsy

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i

Konkursy! Nasi uczniowie triumfują.

Nasi uczniowie po raz kolejny triumfują w kolejnych konkursach!W ubiegłą sobotę w Polska Akademia Wiedzy w Dublinie odbył się konkurs „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych