Warsztaty pt. „Misja tożsamość, czyli Kameleon NEON™ w akcji”

W ostatnią niedzielę nauczyciele polonijni z całej Irlandii wzięli udział w niezwykłych warsztatach pt. „Misja tożsamość, czyli Kameleon NEON™ w akcji”, przeprowadzonych przez dr Stellę Strzemecką – absolwentkę Uniwersytetu Jagiellońskiego specjalizującą się w zakresie socjologii migracji rodzin, a szczególnie socjologii migracji dzieci i młodzieży, autorkę gry Kameleon NEON. W poszukiwaniu ja®.

W ramach spotkania dr Stella Strzemecka wygłosiła wykład o Tożsamości, a w następnej części uczestnicy rozegrali grę Kameleon NEON. W poszukiwaniu ja®, której celem jest rozbudzenie potrzeby mówienia o jednej z najważniejszych kwestii dla każdego człowieka, niezależnie od wieku, pochodzenia czy miejsca zamieszkania – tożsamości.

Projekt zrealizowany został przy współpracy i pod patronatem Polish Embassy Dublin, której reprezentantem tego dnia był Konsul RP Pan Grzegorz Sala.

Projekt został dofinansowany z Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ.

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach, doceniamy trud poświęcenia niedzielnego czasu wolnego!

Inne ciekawe newsy

Fakultety – wybory tylko do końca września

Do końca września uczniowie mogą wybrać fakultety, na które będą uczęszczali w tym roku szkolnym. Do wyboru są: Fakultety do wyboru: St. Oliver – klasy junior, senior: plastyka, sport, klub

Narodowe czytanie 2023

XII Narodowe czytanie 2023 świętowaliśmy w New Cross College odczytaniem fragmentu tegorocznej powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W rolę Marty i Jana Bohatyrowicza wcielili się w sposób fenomenalny Joanna Drążewska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Czy wiecie, że to już 14 lat, kiedy otwieramy szkolne progi dla naszych uczniów i rodziców? 14 lat przygód, wspaniałych lekcji, nowych przyjaźni. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok szkolny 2023/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *