Warsztaty pt. „Misja tożsamość, czyli Kameleon NEON™ w akcji”

W ostatnią niedzielę nauczyciele polonijni z całej Irlandii wzięli udział w niezwykłych warsztatach pt. „Misja tożsamość, czyli Kameleon NEON™ w akcji”, przeprowadzonych przez dr Stellę Strzemecką – absolwentkę Uniwersytetu Jagiellońskiego specjalizującą się w zakresie socjologii migracji rodzin, a szczególnie socjologii migracji dzieci i młodzieży, autorkę gry Kameleon NEON. W poszukiwaniu ja®.

W ramach spotkania dr Stella Strzemecka wygłosiła wykład o Tożsamości, a w następnej części uczestnicy rozegrali grę Kameleon NEON. W poszukiwaniu ja®, której celem jest rozbudzenie potrzeby mówienia o jednej z najważniejszych kwestii dla każdego człowieka, niezależnie od wieku, pochodzenia czy miejsca zamieszkania – tożsamości.

Projekt zrealizowany został przy współpracy i pod patronatem Polish Embassy Dublin, której reprezentantem tego dnia był Konsul RP Pan Grzegorz Sala.

Projekt został dofinansowany z Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ.

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach, doceniamy trud poświęcenia niedzielnego czasu wolnego!

Inne ciekawe newsy

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka

Lekcja historii o Powstaniu Warszawskim

Historia Powstania Warszawskiego jest trudnym i bolesnym tematem dla nas Polaków, a przekazanie go we właściwy sposób uczniom polonijnym wymaga przygotowania i odpowiednich narzędzi pedagogicznych. Tu z pomocą przyszła nam