Lista laureatów olimpiady artystycznej 2023

Mamy ogromny zaszczyt przedstawić laureatów konkursów artystycznych, odbywających się w ramach tegorocznej XII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii.

W tym roku swoje prace konkursowe oraz występy przesłało do nas ponad ponad 150 uczniów z 6 szkół z całej Irlandii: Polska Szkoła IDEA w AthloneSzkoła Polska im. Ireny Sendlerowej w CavanSzkoła Polska w CorkSzkoła Polska w WaterfordSzkoła Promyk WestportPolska Akademia Wiedzy w Dublinie

w 6 kategoriach konkursowych:

? poetyckim,
? literackim,
? plastycznym,
? fotograficznym,
? tanecznym (występ indywidualny i grupowy),
? wokalnym (występ indywidualny i grupowy),
? instrumentalnym (występ indywidualny i grupowy),
? gimnastycznym (występ indywidualny i grupowy).

Wszystkim uczestnikom, laureatom i opiekunom serdecznie gratulujemy!!! Dekoracja zwycięzców odbędzie się w najbliższą sobotę – 6 maja, podczas XII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii.

Poniżej lista laureatów:

? Konkurs poetycki

Jury w składzie: Anna Dral, Bogdan Dmowski, Agnieszka Krizel, Maja Jaszewska, Weronika Butrym – Nikadon, Renata Ewa Błaszczyk

Kategoria klas 1-3
1 miejsce – Bartłomiej Marciak

Kategoria klasy 4
1 miejsce – Emilia Koza
2 miejsce – Linda Kolarcik
3 miejsce – Zuzanna Kemuś
Wyróżnienie: Monika Trosko

Kategoria klasy 5-6
1 miejsce – Oliwia Tyczkowska
2 miejsce – Adam Anczyk
3 miejsce – Lena Kęsik
Wyróżnienia – Aleksandra Agata Cioch, Kornel Nasiadka

Kategoria klasy 7-8
1 miejsce – Natalia Wengler
2 miejsce – Karolina Koszorz
3 miejsce – Vanessa Oleksy
Wyróżnienie – Roksana Bojko

Kategoria klasy licealne
1 miejsce – Karol Koszorz
2 miejsce – Martyna Mirek
3 miejsce – Angelika Pankowska
Wyróżnienie: Adrian Jackowski

? Konkurs literacki

Kategoria klasy 4
Jury: Agata Bizuk, Agnieszka Lis

1 miejsce Alexandra Misiurek
2 miejsce Aniela Lipińska
3 miejsce Oliwier Sekuła
Wyróżnienie: Ida Dackiewicz

Kategoria klasy 5-6
Jury: Marianna Brzozowska, Agnieszka Matys, Anita Rogowska, Jakub Rogowski

1 miejsce – Tymoteusz Cichy
2 miejsce – Ina Kumar
3 miejsce – Laura Petrungari
Wyróżnienia: Adam Anczyk i Oliwia Wcisło

Kategoria klasy 7-8
Jury: Aneta Lejwoda-Zielińska, Agnieszka Krizel, Magdalena Marciak, Anita Rogowska

1 miejsce – Nicola Korczak
2 miejsce – Jakub Kowal
3 miejsce – Agnieszka Orzędowska
Wyróżnienia: Greta Dackiewicz, Dawid Wężykowski

Kategoria klasy licealne
Jury: Agata Bizuk, Agnieszka Lis

1 miejsce – Martyna Mirek
2 miejsce – Alexander Pardela
3 miejsce – Antonina Świerczyńska

Kategoria rodzice/nauczyciele
Jury: Magdalen Marciak, Anita Rgowska

1 miejsce – Justyna Bukowska
2 miejsce – Beata Godzic
3 miejsce – Mariusz Kupisiak

? Konkurs plastyczny

Jury w składzie: Joanna Drążewska, Agnieszka Przybyciel-Koszorz, Magdalena Marciak

Klasy 1-3
1 miejsce Anna Godzic
2 miejsce Alicja Tomczyk
3 miejsce Amelia Strugacz
Wyróżnienie: Jana Horiszna i Michalina Saj

Klasy 4-6
1 miejsce – Ina Kumar
2 miejsce – Adam Anczyk
3 miejsce – Maria Godzic
Wyróżnienie: Weronika Łopatka

Kategoria klasy 7-8
1 miejsce – Julia Rębelska
2 miejsce – Agnieszka Orzędowska
3 miejsce – Mateusz Rafałowski
Wyróżnienie: Olivia Kowzan, Jakub Bąk, Amelia Świerszczyńka

Kategoria klasy licealne
1 miejsce – Zofia Goździk
2 miejsce – Zofia Wanic
3 miejsce – Leon Kalinowski

Wyróżnienie: Aleksandra Adamska

Kategoria rodzice/nauczyciele
1 miejsce 1 Marcin Paprota
2 miejsce 2 Regina Serdakowska

? Konkurs fotograficzny

Jury w składzie: Joanna Prusak, Justyna Zielińska, Elżbieta Dobrzyńska – Stratford

Kategoria klas 1-3
1 miejsce – Grzegorz Karejwo
2 miejsce – Kornelia Rutkowska

Kategoria klas 4-6
1 miejsce – Lena Rózik
2 miejsce – Paulina Wengler
3 miejsce – Franciszek Szlandrowicz
Wyróżnienie: Aleksandra Misiurek

Kategoria klas 7-8
1 miejsce – Oliwia Rzepecka
2 miejsce – Karolina Koszorz
3 miejsce – Igor Gąsiorek
Wyróżnienie: Julia Rębalska

Kategoria klas licealnych
1 miejsce – Aleksandra Adamska
2 miejsce – Aleksander Pardela
3 miejsce – Leon Kalinowski
Wyróżnienie: Amelia Majcherek

Kategoria rodzice i nauczyciele
1 miejsce – Wacław Bukowski
2 miejsce – Regina Serdakowska

? Konkurs taneczny – występ indywidualny
Jury w składzie: Joanna Drążewska, Agnieszka Przybyciel-Koszorz, Magdalena Marciak

Kategoria klas 1-3
1. Liliana Kowaluk
2. Laura Śliwińska
3. Lilianna Bukowska
Wyróżnienie – John Stauton

Kategoria klas 4-6
1 miejsce – Alice Maher
2 miejsce – Sofia Romankiewicz
3 miejsce – Klaudia Śliwińska
Wyróżnienie – Mia Mielewczyk

Kategoria klas 7-8
1 miejsce – Julia Rębelska

Kategoria klas licealnych
1 miejsce – Nicole Wzorek
2 miejsce – Amelia Majcherek

Konkurs taneczny – występ grupowy
1 miejsce – Grupa taneczna SEN 2
2 miejsce – Grupa taneczna PAK
3 miejsce – Grupa taneczna SEN 1

? Konkurs gimnastyczny – występ indywidualny

Jury w składzie: Joanna Drążewska, Agnieszka Przybyciel-Koszorz, Magdalena Marciak

Kategoria klas 1-3
1 miejsce – Matilda Piglowska
2 miejsce – Nadia Mneimne
3 miejsce – Karolina de Almeida
Wyróżnienie – Nadia Bacenga

Kategoria klas 4-6
1 miejsce – Maria Godzic

Kategoria klas licealnych
1 miejsce – Amelia Majcherek

? Konkurs gimnastyczny – występ grupowy

1 miejsce – Julia Łuka i Amelia Kubeczka
2 miejsce – Oliwia Pilipowicz i Marianna Osojca

? Konkurs instrumentalny – występ indywidualny

Jury w składzie: Joanna Drążewska, Agnieszka Przybyciel-Koszorz, Magdalena Marciak

Kategoria klas 1-3
1 miejsce – Amelia Kuczyńska
2 miejsce – Paulina Poborska
3 miejsce – Szymon Duszyński

Kategoria klas 4-6
1 miejsce – Aniela Lipińska
2 miejsce – Zuzanna Mosur
3 miejsce – Jakub Poborski
Wyróżnienie: Kaja Kołodziejczyk

Kategoria klas 7-8
1 miejsce – Zofia Jabłońska
2 miejsce – Renata Mosur
3 miejsce – Antonina Bielik

Kategoria klas licealnych
1 miejsce – Kacper Mosur
2 miejsce – Zofia Wanic
3 miejsce – Paweł Mosur
Wyróżnienie: Amelia Marukiewicz

? Konkurs wokalny – występ indywidualny

Jury w składzie: Joanna Drążewska, Agnieszka Przybyciel-Koszorz, Magdalena Marciak

Kategoria klas 1-3
1 miejsce – Amelia Kubeczka
2 miejsce – Sonia Dominiak
3 miejsce – Julia Łuka
Wyróżnienie – Maja Romanowska

Kategoria klas 4-6
1 miejsce – Bianka Oleś

Kategoria klas 7-8
1 miejsce – Anastasia Cieniawska

Kategoria klas licealnych
1 miejsce – Wiktoria Gabara
2 miejsce – Amelia Majcherek
3 miejsce – Aleksandra Adamska

? Konkurs wokalny – występ grupowy

1 miejsce Trio SEN – Mia Konobrodzka, Oliwia Tyczkowska, Joanna Gruszewska
2 miejsce – Rodzina Mosur

Inne ciekawe newsy

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów