Polonijny Dzień Dwujęzyczności

Polonijny Dzień Dwujęzyczności świętowaliśmy z wielką pompą! Wśród zaproszonych tego dnia do naszej szkoły gości znalazła się delegacja z Polish Embassy Dublin w osobach Pani Ambasador Anny Sochańskiej i Konsula Grzegorza Sali, przedstawicielki Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” Marta Pszczółkowska i Małgorzata Aleksandrowicz, wysłannicy z NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej i nasza wieloletnia mentorka dr Uniwersytetu Jagiellońskiego Stella Strzemecka – autorka nowatorskiej gry i materiałów edukacyjnych Kameleon NEON. W poszukiwaniu ja®. Gra ta rozegrana tego dnia w klasach 0, 3 i 7 idealnie wpisała się w ciąg wydarzeń, które przygotowaliśmy dla naszych uczniów. Pani doktor wygłosiła także wykład dla naszych uczniów od klasy 7 wzwyż na temat „Tożsamości”. Tego dnia również na zaproszenie Polish Embassy Dublin program stypendialny i system oświaty w Polsce zaprezentowali licealistom przedstawiciele NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, namawiając naszych uczniów do studiowania w Polsce, czy skutecznie, czas pokaże ? W klasach młodszych również tego dnia uczniowie świętowali dwujęzyczność pełną parą – ćwicząc m.in. łamańce językowe. A wieczorem nasi szanowni nauczyciele świętowali z kolei Dzień Edukacji Narodowej, świętowanie było w pełni zasłużone ?

Inne ciekawe newsy

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i

Konkursy! Nasi uczniowie triumfują.

Nasi uczniowie po raz kolejny triumfują w kolejnych konkursach!W ubiegłą sobotę w Polska Akademia Wiedzy w Dublinie odbył się konkurs „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych