Polonijny Dzień Dwujęzyczności

Polonijny Dzień Dwujęzyczności świętowaliśmy z wielką pompą! Wśród zaproszonych tego dnia do naszej szkoły gości znalazła się delegacja z Polish Embassy Dublin w osobach Pani Ambasador Anny Sochańskiej i Konsula Grzegorza Sali, przedstawicielki Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” Marta Pszczółkowska i Małgorzata Aleksandrowicz, wysłannicy z NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej i nasza wieloletnia mentorka dr Uniwersytetu Jagiellońskiego Stella Strzemecka – autorka nowatorskiej gry i materiałów edukacyjnych Kameleon NEON. W poszukiwaniu ja®. Gra ta rozegrana tego dnia w klasach 0, 3 i 7 idealnie wpisała się w ciąg wydarzeń, które przygotowaliśmy dla naszych uczniów. Pani doktor wygłosiła także wykład dla naszych uczniów od klasy 7 wzwyż na temat „Tożsamości”. Tego dnia również na zaproszenie Polish Embassy Dublin program stypendialny i system oświaty w Polsce zaprezentowali licealistom przedstawiciele NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, namawiając naszych uczniów do studiowania w Polsce, czy skutecznie, czas pokaże 😀 W klasach młodszych również tego dnia uczniowie świętowali dwujęzyczność pełną parą – ćwicząc m.in. łamańce językowe. A wieczorem nasi szanowni nauczyciele świętowali z kolei Dzień Edukacji Narodowej, świętowanie było w pełni zasłużone 🙂

Inne ciekawe newsy

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *