Polonijny Dzień Dwujęzyczności

Polonijny Dzień Dwujęzyczności świętowaliśmy z wielką pompą! Wśród zaproszonych tego dnia do naszej szkoły gości znalazła się delegacja z Polish Embassy Dublin w osobach Pani Ambasador Anny Sochańskiej i Konsula Grzegorza Sali, przedstawicielki Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” Marta Pszczółkowska i Małgorzata Aleksandrowicz, wysłannicy z NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej i nasza wieloletnia mentorka dr Uniwersytetu Jagiellońskiego Stella Strzemecka – autorka nowatorskiej gry i materiałów edukacyjnych Kameleon NEON. W poszukiwaniu ja®. Gra ta rozegrana tego dnia w klasach 0, 3 i 7 idealnie wpisała się w ciąg wydarzeń, które przygotowaliśmy dla naszych uczniów. Pani doktor wygłosiła także wykład dla naszych uczniów od klasy 7 wzwyż na temat „Tożsamości”. Tego dnia również na zaproszenie Polish Embassy Dublin program stypendialny i system oświaty w Polsce zaprezentowali licealistom przedstawiciele NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, namawiając naszych uczniów do studiowania w Polsce, czy skutecznie, czas pokaże ? W klasach młodszych również tego dnia uczniowie świętowali dwujęzyczność pełną parą – ćwicząc m.in. łamańce językowe. A wieczorem nasi szanowni nauczyciele świętowali z kolei Dzień Edukacji Narodowej, świętowanie było w pełni zasłużone ?

Inne ciekawe newsy

Szkolna Wigilia 2023

Zapraszamy Was drodzy Rodzice wraz z najbliższymi 16 grudnia na godzinę 13.30 do sali teatralnej New Cross College na spektakl wigilijny połączony ze świątecznym poczęstunkiem. Zajęcia w tym dniu kończymy

Mikołaj, zwany Świętym

6 grudnia to idealny moment na publikację fotorelacji z ubiegłej soboty, kiedy to szkołę niespodziewanie odwiedził Św. Mikołaj z workami pełnymi prezentów i słodkości. Mikołaj miał pełne ręce roboty, obdarować

Listopad w klasach 2

Listopad w klasach 2 był bardzo intensywny, ale przede wszystkim wyjątkowo patriotyczny. Wystartowaliśmy z „Legendą o powstaniu Państwa Polskiego”. Uczniowie nie tylko zapoznali się z historią o Lechu, Czechu i