Polonijny Dzień Dwujęzyczności

Polonijny Dzień Dwujęzyczności świętowaliśmy z wielką pompą! Wśród zaproszonych tego dnia do naszej szkoły gości znalazła się delegacja z Polish Embassy Dublin w osobach Pani Ambasador Anny Sochańskiej i Konsula Grzegorza Sali, przedstawicielki Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” Marta Pszczółkowska i Małgorzata Aleksandrowicz, wysłannicy z NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej i nasza wieloletnia mentorka dr Uniwersytetu Jagiellońskiego Stella Strzemecka – autorka nowatorskiej gry i materiałów edukacyjnych Kameleon NEON. W poszukiwaniu ja®. Gra ta rozegrana tego dnia w klasach 0, 3 i 7 idealnie wpisała się w ciąg wydarzeń, które przygotowaliśmy dla naszych uczniów. Pani doktor wygłosiła także wykład dla naszych uczniów od klasy 7 wzwyż na temat „Tożsamości”. Tego dnia również na zaproszenie Polish Embassy Dublin program stypendialny i system oświaty w Polsce zaprezentowali licealistom przedstawiciele NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, namawiając naszych uczniów do studiowania w Polsce, czy skutecznie, czas pokaże 😀 W klasach młodszych również tego dnia uczniowie świętowali dwujęzyczność pełną parą – ćwicząc m.in. łamańce językowe. A wieczorem nasi szanowni nauczyciele świętowali z kolei Dzień Edukacji Narodowej, świętowanie było w pełni zasłużone 🙂

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *