Napisaliśmy książkę kucharską!

Miło nam poinformować o kolejnym, zakończonym sukcesem-projekcie naszej szkoły. Całymi rodzinami napisaliśmy bowiem wspólnie książkę kucharską „Gotuj z bohaterami polskich książek”! Tego jeszcze nie było w naszym repertuarze. Do stworzenia książki i co najważniejsze gotowania, zgłosiło się ponad 50 osób – nauczycieli, uczniów a także ich rodziców, [end] którzy dzielnie pichcili i dokumentowali proces powstawania potraw inspirowanych postaciami polskiej /i nie tylko jak się okazało w praniu/ literatury. W książce znajdziecie chociażby przepis na ciasto jagodowe, inspirowane wierszem Marii Konopnickiej „Na jagody”, niebieskie lody prosto z książki „Karolcia” a nawet dowiecie się, jak przygotować spaghetti Shreka. Uczniowie, którzy są współautorami książki odebrali swój pamiątkowy egzemplarz w ubiegłą sobotę, podczas uroczystego zebrania. Projekt dofinansowała Polish Embassy Dublin za co ogromnie dziękujemy. Pomysłodawczynią powstania książki była Marianna Brzozowska, koordynacją projektu zajęła się Anita Rogowska a edycją i składem zajęła się Joanna Prusak. Wspaniały projekt okładki książki zawdzięczamy naszemu uczniowi Gabrielowi Wiktorowiczowi. Wszystkim zaangażowanym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę. Kłaniamy się w pas!