Spotkanie na Olimpie

Jak to z mitologią w piątej klasie było?Bez wątpienia było wyjątkowo interesująco i różnorodnie. Piątoklasiści od miesiąca poznawali mity greckie o bogach, boginiach, herosach i innych postaciach mitologicznych. Czytali, oglądali, słuchali i aktywnie się uczyli. Efektem lekcji polskiego są przepiękne i bogate w treść lapbooki [end] mitologiczne. Jedne z zajęć przybrały formę wizyty na Olimpie, gdzie podczas uczty bogów, dzieci przebierały się za ulubioną postać mitologiczną i prezentowały się w taki sposób, żeby reszta klasy mogła zgadnąć kim dana osoba jest. Pojawiło się więc kilka Afrodyt, gdyż większość dziewcząt przypisywało sobie jej niezwykłą urodę, przybyła Atena i Artemida, był Zeus i jego brat Posejdon ze wspaniałym trójzębem, Hades z trzygłowym cerberem, a jeden z chłopców postanowił zostać Prometeuszem i choć się nie przebrał, to wymyślił zagadkę, dzięki której zgadliśmy kim jest. Nie zabrakło także Dionizosa z winogronami i butelką po winie (pustą) oraz Hery – w tej roli wystąpiła pani Asia, która dzięki srebrnej peruce i długiej szacie wcale nie wyglądała na nauczycielkę. Największa atrakcja czekała jednak na sam koniec – jako podsumowanie wiadomości z zakresu mitologii obydwie piąte klasy zmierzyły się z mitologicznym pokojem zagadek, w którym dzięki nici Ariadny uczniowie poruszali się po labiryncie Minotaura i rozwiązywali zagadki. Sześć kopert skrywało przeróżne zadania, m.in. krzyżówkę, puzzle, kody QR, pytania, które były tak napisane, że trzeba było do ich odczytania użyć lusterka. Każda prawidłowa odpowiedź generowała cyfrę, która posłużyła do otwarcia zaszyfrowanej koperty z nagrodą. Wszystkim grupom udało się przejść szczęśliwie labirynt i zdobyć nagrodę, którą było oglądanie filmu o przygodach Percy Jacksona i bogach olimpijskich na następnych zajęciach. Teraz piątoklasiści nie mogą się już doczekać jakie kolejne interesujące zajęcia przygotują dla nich pani Asia i pani Paulina.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a