Spotkanie na Olimpie

Jak to z mitologią w piątej klasie było?Bez wątpienia było wyjątkowo interesująco i różnorodnie. Piątoklasiści od miesiąca poznawali mity greckie o bogach, boginiach, herosach i innych postaciach mitologicznych. Czytali, oglądali, słuchali i aktywnie się uczyli. Efektem lekcji polskiego są przepiękne i bogate w treść lapbooki [end] mitologiczne. Jedne z zajęć przybrały formę wizyty na Olimpie, gdzie podczas uczty bogów, dzieci przebierały się za ulubioną postać mitologiczną i prezentowały się w taki sposób, żeby reszta klasy mogła zgadnąć kim dana osoba jest. Pojawiło się więc kilka Afrodyt, gdyż większość dziewcząt przypisywało sobie jej niezwykłą urodę, przybyła Atena i Artemida, był Zeus i jego brat Posejdon ze wspaniałym trójzębem, Hades z trzygłowym cerberem, a jeden z chłopców postanowił zostać Prometeuszem i choć się nie przebrał, to wymyślił zagadkę, dzięki której zgadliśmy kim jest. Nie zabrakło także Dionizosa z winogronami i butelką po winie (pustą) oraz Hery – w tej roli wystąpiła pani Asia, która dzięki srebrnej peruce i długiej szacie wcale nie wyglądała na nauczycielkę. Największa atrakcja czekała jednak na sam koniec – jako podsumowanie wiadomości z zakresu mitologii obydwie piąte klasy zmierzyły się z mitologicznym pokojem zagadek, w którym dzięki nici Ariadny uczniowie poruszali się po labiryncie Minotaura i rozwiązywali zagadki. Sześć kopert skrywało przeróżne zadania, m.in. krzyżówkę, puzzle, kody QR, pytania, które były tak napisane, że trzeba było do ich odczytania użyć lusterka. Każda prawidłowa odpowiedź generowała cyfrę, która posłużyła do otwarcia zaszyfrowanej koperty z nagrodą. Wszystkim grupom udało się przejść szczęśliwie labirynt i zdobyć nagrodę, którą było oglądanie filmu o przygodach Percy Jacksona i bogach olimpijskich na następnych zajęciach. Teraz piątoklasiści nie mogą się już doczekać jakie kolejne interesujące zajęcia przygotują dla nich pani Asia i pani Paulina.

Zakończenie roku szkolnego 2023/24, cz.1

Pożegnań nadszedł czas! Ostatnia sobota wypełniona była zakończeniem roku szkolnego dla klas 3 i 8 szkoły podstawowej i Kursu maturalnego, za którym już tęsknimy! Uroczystości były bardzo barwne i urozmaicone,

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure