Spotkanie z pisarzami!

W ubiegłą sobotę świętowaliśmy Polonijny Dzień Dwujęzyczności. W nauczaniu zintegrowanym odbyły się lekcje, podczas których uczniowie świętowali, ale również uczestniczyli w specjalnie na ten dzień przygotowanych projektach. W klasach 2 i 3 natomiast uczniowie mieli okazję spotkać się online z pisarzami – Grzegorzem Kasdepke i Justyną Bednarek. [end] Autorzy, w trakcie spotkania online zachęcili uczniów do przeczytania lektur, które omawiamy w Polskiej Szkole SEN w klasie drugiej i trzeciej – „Detektyw Pozytywka” i „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Czyż może być lepsza zachęta niż ta osobista od autora lektury? Dzieci miały okazję również zadać pisarzom mnóstwo pytań dotyczących nie tylko ich pracy, ale również pasji, zainteresowań i życia codziennego. Na koniec spotkania uczniowie zaprosili Pana Grzegorza i Panią Justynę do nas do szkoły.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!