Spotkanie z pisarzami!

W ubiegłą sobotę świętowaliśmy Polonijny Dzień Dwujęzyczności. W nauczaniu zintegrowanym odbyły się lekcje, podczas których uczniowie świętowali, ale również uczestniczyli w specjalnie na ten dzień przygotowanych projektach. W klasach 2 i 3 natomiast uczniowie mieli okazję spotkać się online z pisarzami – Grzegorzem Kasdepke i Justyną Bednarek. [end] Autorzy, w trakcie spotkania online zachęcili uczniów do przeczytania lektur, które omawiamy w Polskiej Szkole SEN w klasie drugiej i trzeciej – „Detektyw Pozytywka” i „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Czyż może być lepsza zachęta niż ta osobista od autora lektury? Dzieci miały okazję również zadać pisarzom mnóstwo pytań dotyczących nie tylko ich pracy, ale również pasji, zainteresowań i życia codziennego. Na koniec spotkania uczniowie zaprosili Pana Grzegorza i Panią Justynę do nas do szkoły.

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów