Spotkanie z pisarzami!

W ubiegłą sobotę świętowaliśmy Polonijny Dzień Dwujęzyczności. W nauczaniu zintegrowanym odbyły się lekcje, podczas których uczniowie świętowali, ale również uczestniczyli w specjalnie na ten dzień przygotowanych projektach. W klasach 2 i 3 natomiast uczniowie mieli okazję spotkać się online z pisarzami – Grzegorzem Kasdepke i Justyną Bednarek. [end] Autorzy, w trakcie spotkania online zachęcili uczniów do przeczytania lektur, które omawiamy w Polskiej Szkole SEN w klasie drugiej i trzeciej – „Detektyw Pozytywka” i „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Czyż może być lepsza zachęta niż ta osobista od autora lektury? Dzieci miały okazję również zadać pisarzom mnóstwo pytań dotyczących nie tylko ich pracy, ale również pasji, zainteresowań i życia codziennego. Na koniec spotkania uczniowie zaprosili Pana Grzegorza i Panią Justynę do nas do szkoły.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a