Spotkanie z pisarzami!

W ubiegłą sobotę świętowaliśmy Polonijny Dzień Dwujęzyczności. W nauczaniu zintegrowanym odbyły się lekcje, podczas których uczniowie świętowali, ale również uczestniczyli w specjalnie na ten dzień przygotowanych projektach. W klasach 2 i 3 natomiast uczniowie mieli okazję spotkać się online z pisarzami – Grzegorzem Kasdepke i Justyną Bednarek. [end] Autorzy, w trakcie spotkania online zachęcili uczniów do przeczytania lektur, które omawiamy w Polskiej Szkole SEN w klasie drugiej i trzeciej – „Detektyw Pozytywka” i „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Czyż może być lepsza zachęta niż ta osobista od autora lektury? Dzieci miały okazję również zadać pisarzom mnóstwo pytań dotyczących nie tylko ich pracy, ale również pasji, zainteresowań i życia codziennego. Na koniec spotkania uczniowie zaprosili Pana Grzegorza i Panią Justynę do nas do szkoły.

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka