Życzenia wielkanocne

Tradycyjnie w Wielką Sobotę, przypadającą w tym roku na dzień 11 kwietnia 2020 W Polskiej Szkole SEN w Dublinie…Nie bawimy się.  Nie uczymy się. I nie pracujemy.  Bo mamy ferie!Tradycyjnie wówczas święcimy pokarmy.Tym razem wyjątkowo przez Internet lub dzięki telewizji.I przygotowujemy się do najważniejszych świąt chrześcijańskich w roku.  [end]Najlepszym na Świecie Rodzicom.  Najlepszym na Świecie Nauczycielom.I Najlepszym na Świecie Dziewczynom i Chłopakom, którzy są naszymi dumnymi uczniami.Życzymy, żebyście się nigdy nie zmieniali.  Pozostańcie pełni wiary, nadziei i miłości.A Chrystus, który dla Nas zmartwychwstałZawsze znajdzie w Nas swoje miejsce. I zawsze będzie u Nas u siebie.  On tak jak My, był odważny.Lojalny. Uczciwy.Pracowity.Szczęśliwy. Brawurowy.  I bezkompromisowy wobec zła, nudy i bylejakości.On zmienił Świat. I My zrobimy kiedyś to samo.Bo taki jest Nasz obowiązek.I takie jest nasze przeznaczenie.  Wesołych Świąt Kochani! To wielki zaszczyt. I radość. Od tylu lat być razem z Wami.  Czekamy na Was.I bardzo za Wami tęsknimy.Wróćcie do Nas zdrowi i szczęśliwi.Do zobaczenia w naszej szkole. W nowym, lepszym świecie, który razem zbudujemy. I nie zapominajcie o zajączku! …..

RUR w klasach drugich i trzecich

Uczniowie klas drugich i trzecich po raz kolejny wzięli udział w warsztatach w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Poznanie zasad pierwszej pomocy to dopiero początek. Kluczowym elementem jest

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i