Życzenia wielkanocne

Tradycyjnie w Wielką Sobotę, przypadającą w tym roku na dzień 11 kwietnia 2020 W Polskiej Szkole SEN w Dublinie…Nie bawimy się.  Nie uczymy się. I nie pracujemy.  Bo mamy ferie!Tradycyjnie wówczas święcimy pokarmy.Tym razem wyjątkowo przez Internet lub dzięki telewizji.I przygotowujemy się do najważniejszych świąt chrześcijańskich w roku.  [end]Najlepszym na Świecie Rodzicom.  Najlepszym na Świecie Nauczycielom.I Najlepszym na Świecie Dziewczynom i Chłopakom, którzy są naszymi dumnymi uczniami.Życzymy, żebyście się nigdy nie zmieniali.  Pozostańcie pełni wiary, nadziei i miłości.A Chrystus, który dla Nas zmartwychwstałZawsze znajdzie w Nas swoje miejsce. I zawsze będzie u Nas u siebie.  On tak jak My, był odważny.Lojalny. Uczciwy.Pracowity.Szczęśliwy. Brawurowy.  I bezkompromisowy wobec zła, nudy i bylejakości.On zmienił Świat. I My zrobimy kiedyś to samo.Bo taki jest Nasz obowiązek.I takie jest nasze przeznaczenie.  Wesołych Świąt Kochani! To wielki zaszczyt. I radość. Od tylu lat być razem z Wami.  Czekamy na Was.I bardzo za Wami tęsknimy.Wróćcie do Nas zdrowi i szczęśliwi.Do zobaczenia w naszej szkole. W nowym, lepszym świecie, który razem zbudujemy. I nie zapominajcie o zajączku! …..

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto

Lekcja w klasie 7

W ramach trwającej w naszej szkole akcji przeciwdziałania bullyingowi i cyberprzemocy, w klasie 7 odbyła się lekcja, do stworzenia, której inspiracją był fragment książki pani Renaty Ewy Błaszczyk „Inny”, czytanej