Goście z Płońska i Belgii

Jako szkoła mamy wielu przyjaciół nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Najlepszym tego dowodem jest ostatnia wizyta SP nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego z Płońska oraz przedstawicieli Polskiej Szkolnej Macierzy z Belgii, w osobie m.in. Pani Prezes Barbary Wojdy, w naszym pięknym mieście. A wszystko to za sprawą VIII Olimpiady Szkół Polonijnych, podczas której uczniowie z Płońska dzielnie uczestniczyli w konkurencjach sportowych i artystycznych, a wspomniana Pani Prezes wraz z Panią Dorotą, zasiadły w jury Olimpiady artystycznej. [end]W ramach irlandzko-polskiej gościnności pokazaliśmy naszym gościom Dublin i okoliczne góry Wicklow, wraz ze zjawiskowym Glendalough. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało, tym bardziej, że pogoda była wspaniała, jak na zamówienie!

Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College. W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego