Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy..

Te słowa zna każdy Polak, ten mały i ten duży. Ten mieszkający w Polsce i ten, którego los rzucił daleko od niej. Każdy Polak słysząc pierwsze dźwięki Hymnu wzrusza się i śpiewa słowa, znane tak dobrze, jak modlitwę. I my się wczoraj ogromnie wzruszyliśmy mogąc wraz z naszymi uczniami zaśpiewać słowa Mazurka Dąbrowskiego głośno i w całkowitej wolności! Wolności, o którą walczyli nasi przodkowie! Cześć i chwała im za to! STO lat Polsko![end]A gdybyście byli ciekawi, jak wyglądała nasza uroczystość, rzućcie okiem na zdjęcia – było biało – czerwono, to na pewno. Było podniośle i uroczyście, był Hymn, był TORT, jak na prawdziwe urodziny przystało, była radość ze wspólnego świętowania.