Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy..

Te słowa zna każdy Polak, ten mały i ten duży. Ten mieszkający w Polsce i ten, którego los rzucił daleko od niej. Każdy Polak słysząc pierwsze dźwięki Hymnu wzrusza się i śpiewa słowa, znane tak dobrze, jak modlitwę. I my się wczoraj ogromnie wzruszyliśmy mogąc wraz z naszymi uczniami zaśpiewać słowa Mazurka Dąbrowskiego głośno i w całkowitej wolności! Wolności, o którą walczyli nasi przodkowie! Cześć i chwała im za to! STO lat Polsko![end]A gdybyście byli ciekawi, jak wyglądała nasza uroczystość, rzućcie okiem na zdjęcia – było biało – czerwono, to na pewno. Było podniośle i uroczyście, był Hymn, był TORT, jak na prawdziwe urodziny przystało, była radość ze wspólnego świętowania.

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów