Łomża – obóz sportowy​

Lato, słońce, sport i odpoczynek. Tak właśnie wyglądał nasz tygodniowy obóz sportowy w Łomży, który ropoczął się tuż po zakończeniu XVIII Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. Sześćdziesięcioro uczniów dzielnie uczestniczyło w zmaganiach sportowych, które rozgrywały się prawie codziennie na miejskim stadionie. Były biegi, był skok w dal i rzut piłeczką palantową. W ten sposób uczniowie walczyli o punkty dla swojego pokoju. [end]Podobnie dzień w dzień kolekcjonowali punkty w tzw. lidze czystości. Rywalizacja była zacięta! Poza sprzątaniem oczywiście czekały na naszych uczniów liczne atrakcje w postaci kąpieli na miejskiej plaży, kajaki i rowery wodne po Narwi, strzelanie na strzelnicy w Piątnicy. Ponadto nawiedzaliśmy regularnie basen miejski i Aqua Park oraz fantastyczny Park Trampolin, gdzie dzieciaki mogły wyszaleć się do woli. Nasi najmłodsi mieli okazję zostać na kilka godzin nauczycielami w łomżyńskiej szkole Linquo, prowadzonej przez nieocenionego Sebastiana Jaworowskiego. Nasz czas spędzaliśmy nie tylko na sportowo, były też atrakcje kulturane, a wśród nich wizyta na XXV Międzynarodowym festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża 2018 i zwiedzanie klasztoru Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, którzy ugościli nas po królewsku. Z tanecznych rozrywek; nasi najstarsi milusińscy bawili się na wystrzałowej dyskotece. Zakończeniem obfitującego w naprawdę liczne atrakcje obozu było wspólne ognisko, takie prawdziwe, z kiełaskami, kijkami i żywym ogniem. Były przyśpiewki i zabawy harcerskie. Była gitara i śpiew wśród migoczących gwiazd, a wszystko to tuż nad brzegiem Narwi. Niestety wszysto, co dobre kiedyś się kończy i mamy jedynie nadzieję, że przyjaźnie, które zawiązały się na obozie przetrwają jeszcze długi czas. Przynajmniej do następnego obozu.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a