Parada Św. Patryka

Niska temperatura, przelotne opady śniegu i deszczu, momentami porywisty wiatr. To nie zapowiedź meteorologiczna na najbliższy dzień, a skrót pogody, jaką mieliśmy dzisiaj podczas Parady Św. Patryka, największego święta narodowego Irlandii. Pomimo tej niesprzyjającej aury, nasi uczniowie pod wodzą Joanny Drążewskiej, dzielnie przez ponad 3 godziny przemierzali tanecznym krokiem ulice Dublina podziwiani przez tysiące ludzi.[end]Tegoroczny temat Parady to: DOM. Szczególnie dla nas, emigrantów, to pojęcie jest niezwykle istotne.Nasi uczniowie, będąc częścią grupy CITY FUSION, przebrani byli za Psy i Koty, domowe zwierzęta, które nieodłącznie z tegorocznym tematem Parady się kojarzą.Swoim miauczeniem i szczekaniem podbili serca zgromadzonej wielotysięcznej publiczności. To siódmy raz, kiedy nasza Szkoła uczestniczy w tym najbardziej kolorowym i na wskroś irlandzkim święcie. I nie ostatni.Wielkie brawa dla tych dzielnych paradowiczów!

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto