III edycja Akademii Polonijnych Doradców Metodycznych

16 sierpnia ruszyła w Ostródzie III edycja Akademii Polonijnych Doradców Metodycznych, która jest jednym z elementów cyklu budowania sieci Lokalnych Ośrodków Metodycznych. Polska Szkoła Sen, a dokładnie nasi przedstawiciele Alina Godlewska i Tomasz Bastkowski, bardzo aktywnie uczestniczą w szkoleniu, które ma na celu nawiązanie kontaktów z nauczycielami z wielu krajów, wymianę doświadczeń, naukę pracy metodą projektu, poznanie zakresu programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rodzina Polonijna”. [end]Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi. Prowadzący kierują się zasadą przyjętą w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli SWP, że każde warsztaty dostarczają nową wiedzę.Dowodem niech będą zdjęcia ze szkolenia medialnego w TVPolonia z Panią Dyrektor redaktor naczelną Magdaleną Tadeusiak-Mikołajczak, kierownikiem redakcji Bogumiłem Rawiczem i sekretarzem redakcji Moniką Adamkiewicz. A wszystko to po to, by nasza szkoła funkcjonowała jeszcze lepiej a dzieciaki miały najlepszych nauczycieli na świecie!

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto