XVIII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne Toruń 2017

13 miejsce w klasyfikacji ogólnej, w tym 5 złotych medali, 6 srebrnych i 10 brązowych, takim sukcesem możemy się pochwalić po zakończonych 6 sierpnia XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych w Toruniu, największej imprezie sportowej na świecie, adresowanej do Polaków mieszkających za granicą. [end]Uroczystość oficjalnego otwarcia Igrzysk w hali Areny Toruń obejrzało ponad 3 tysiące widzów. Znicz igrzysk zapalił Sławomir Kruszkowski, wioślarz, toruński olimpijczyk. Ślubowanie zawodników odebrała Irena Szewińska. W części artystycznej zaplanowano występy akrobatów i baletu. Zwieńczeniem wieczoru był koncert zespołu FEEL. Organizatorami wydarzenia trwającego od 29 lipca do 6 sierpnia było Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i miasto Toruń a odbyło się pod auspicjami Senatu RP oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki RP, a swym Honorowym Patronatem objął je Prezydent RP Andrzej Duda.Do Torunia zjechało blisko 1.000 uczestników z 33 krajów świata: Argentyny, Australii, Austrii, Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Danii, Egiptu, Ekwadoru, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Kanady, Kazachstanu, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Macedonii, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, RPA, Rosji, Singapuru, USA, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i MY. Wszyscy uczestnicy wraz z pakietem startowym otrzymali pamiątkowy medal, który jednoznacznie kojarzy się z Toruniem i jego legendarnymi piernikami.Zawodnicy wzięli udział w aż 25 dyscyplinach (!) sportowych: piłka nożna, futsal, siatkówka, siatkówka plażowa, koszykówka, piłka ręczna, pływanie, tenis ziemny, tenis stołowy, badminton, brydż, szachy, golf, kolarstwo MTB, bowling, strzelectwo, nordic walking, ringo, żeglarstwo, ergometry, lekkoatletyka – konkurencje techniczne, lekkoatletyka – konkurencje biegowe, bieg na 5 km, turniej rodzinny, turniej dziecięcy. Zawody odbywały się codziennie w godzinach od 9.30 do 15.00 na toruńskich obiektach sportowych i terenach rekreacyjnych. W Centrum Targowym Park funkcjonowała „Wioska Olimpijska” – miejsce spotkań i integracji wszystkich uczestników imprezy. Gratulujemy Zwycięzcom!

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła