Narodowy Dzień Pamięci

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzony w Polsce 1 mara był tematem przewodnim spotkania, jakie zorganizowane zostało dla naszych uczniów w ubiegłą sobotę, spotkania które uświetniła swoją obecnością grupa rekonstrukcyjna Battlegroup Centre BGC Ireland, a które skierowane było do uczniów klas 2-3, 4-6 oraz gimnazjum i liceum. [end]Nasz historyk Rafał Ickiewicz przygotował prezentację, w której zawarł najważniejsze historyczne fakty dotyczące tej niełatwej części polskiej historii powojennej. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania. Na koniec każdy z uczestników mógł obejrzeć umundurowanie naszych gości, a także broń którą ze sobą przynieśli. W tej żywej lekcji historii uczestniczyli również rodzice naszych uczniów, równie mocno zainteresowani wydarzeniem.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a