Narodowy Dzień Pamięci

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzony w Polsce 1 mara był tematem przewodnim spotkania, jakie zorganizowane zostało dla naszych uczniów w ubiegłą sobotę, spotkania które uświetniła swoją obecnością grupa rekonstrukcyjna Battlegroup Centre BGC Ireland, a które skierowane było do uczniów klas 2-3, 4-6 oraz gimnazjum i liceum. [end]Nasz historyk Rafał Ickiewicz przygotował prezentację, w której zawarł najważniejsze historyczne fakty dotyczące tej niełatwej części polskiej historii powojennej. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania. Na koniec każdy z uczestników mógł obejrzeć umundurowanie naszych gości, a także broń którą ze sobą przynieśli. W tej żywej lekcji historii uczestniczyli również rodzice naszych uczniów, równie mocno zainteresowani wydarzeniem.

Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College. W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego