Szalona sobota

Warsztaty, szkolenia, tańce I hulańce – tak upłynęła sobota w Polskiej Szkole SEN. Dzień rozpoczęliśmy od spotkania z rodzicami, którzy wysłuchali dwóch specjalistek w dziedzinie nauczania dzieci –Prof. Jagodę Cieszyńską i Prezes Klanzy Lucynę Bzowską. Odpowiadały one na pytania rodziców oraz nauczycieli. Prof. Cieszyńska opowiadała o nauce czytania i pisania metodą krakowską, a Pani Bzowska tłumaczyła, dlaczego dzieci uczą się szybciej poprzez zabawę. Uczniowie klas starszych w tym czasie uczestniczyli w specjalnych lekcjach historii, przygotowanych przez Olgę Tumińską i Magdalenę Czoch, wysłanniczki Instytutu Pamięci Narodowej. [end]Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, dla których Mirosław Bzowski przygotował naukę tańców z całego świata. Po godzinach, gdy szkoła opustoszała, pozostali w niej najwytrwalsi rodzice i nauczyciele, którzy uczestniczyli w dwudniowym szkoleniu „Dwujęzyczne dzieci i ich rodzice”.