Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Wakacje, znów będą wakacje! A tymczasem ropoczęliśmy nowy rok szkolny! Polska Szkoła SEN z dniem 3 września otworzyła swoje drzwi dla kolejnych uczniów, chcących poznawać język polski, historię i geografię Polski, matematykę i doskonale się przy tym bawić. Przed nami 40 kolejnych sobót, które po brzegi będą wypełnione nauką i zabawą, czego dopilnuje blisko 60 pedagogów. [end]Dla jednych uczniów to początek przygody z Polską Szkołą SEN, dla innych kolejny rok, w którym zdobędą nowe poziomy wtajemniczenia w wiedzę o Polsce i jej wspaniałym języku. Naszym największym tegorocznym sukcesem jest klasa liceum, która w całości stawiła się na rozpoczęciu roku. Nasi weterani (i bohaterowie) są z nami od początku istnienia szkoły! Brawo Wy! Nie samą nauką jednak człowiek żyje i dlatego nie zabraknie godziwej rozrywki w postaci bali karnawałowych, zielonych szkół, Olimpiady i WOŚP. Miło nam donieść, że pierwsze podręczniki stworzone specjalnie dla Szkoły SEN trafiły dzisiaj w ręcę uczniów nauczania zintegrowanego, którzy byli nimi zachwyceni (patrz zdjęcia). Swoje szczególne uznanie kierujemy do wszystkich rodziców za trud, jaki wkładacie w edukację swoich dzieci. Jesteście wielcy! Zaczynamy zatem nowy rok, śnimy razem nowy SEN. … i byle do wakacji!

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów