Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Wakacje, znów będą wakacje! A tymczasem ropoczęliśmy nowy rok szkolny! Polska Szkoła SEN z dniem 3 września otworzyła swoje drzwi dla kolejnych uczniów, chcących poznawać język polski, historię i geografię Polski, matematykę i doskonale się przy tym bawić. Przed nami 40 kolejnych sobót, które po brzegi będą wypełnione nauką i zabawą, czego dopilnuje blisko 60 pedagogów. [end]Dla jednych uczniów to początek przygody z Polską Szkołą SEN, dla innych kolejny rok, w którym zdobędą nowe poziomy wtajemniczenia w wiedzę o Polsce i jej wspaniałym języku. Naszym największym tegorocznym sukcesem jest klasa liceum, która w całości stawiła się na rozpoczęciu roku. Nasi weterani (i bohaterowie) są z nami od początku istnienia szkoły! Brawo Wy! Nie samą nauką jednak człowiek żyje i dlatego nie zabraknie godziwej rozrywki w postaci bali karnawałowych, zielonych szkół, Olimpiady i WOŚP. Miło nam donieść, że pierwsze podręczniki stworzone specjalnie dla Szkoły SEN trafiły dzisiaj w ręcę uczniów nauczania zintegrowanego, którzy byli nimi zachwyceni (patrz zdjęcia). Swoje szczególne uznanie kierujemy do wszystkich rodziców za trud, jaki wkładacie w edukację swoich dzieci. Jesteście wielcy! Zaczynamy zatem nowy rok, śnimy razem nowy SEN. … i byle do wakacji!

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka