Laura zdobyła Marsa, a uczniowie Szkoły SEN serca Dublińczyków

Polska Szkoła SEN po raz kolejny już uczestniczyła w Paradzie Św. Patryka, jako część grupy Brighter Futures. 20 uczniów od klasy czwartej do klasy 2 gimnazjum wytrwale i tanecznym krokiem maszerowało ulicami Dublina, by zaznaczyć polską obecność na Zielonej Wyspie.Jak co roku parada miała swój ogólny motyw przewodni obowiązujący wszystkie grupy, w tym roku była to „przyszłość”. Każdej grupie idącej w paradzie przypisana jest konkretna historia, którą ma za zadanie „opowiedzieć” – tańcem, strojem i interakcją z publicznością. [end]Grupa Polskiej Szkoły SEN zaprezentowała historię Laury, który rusza na podbój Marsa. Laura ląduje na czerwonej planecie z jedną walizką w ręku, by zatknąć flagę Ziemian na Marsie i potwierdzić tym samym fakt podboju. Okazuje się jednak, że nie jest sama. Mars ma swoich mieszkańców, którzy początkowo nieufni wobec małego przybysza, zbliżają się do niej i akceptują ją. Dokonuje się przemiana zarówno w Laurze, jak i w Marsjanach. Laura wraca na Ziemię bogatsza o nowe doświadczenie, przygody i przede wszystkim otwarte spojrzenie na świat. Projekt uczestnictwa uczniów Szkoły SEN w paradzie jest jednym z wielu, w którym młodzież Szkoły SEN bierze udział, by integrować się ze społeczeństwem irlandzkim i pokazać jak ważną grupą, my Polacy, jesteśmy w Irlandii. Jesteśmy ogromnie dumni z naszych uczniów!

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto