Wakacje, wakacje i po wakacjach a my startujemy 5 września!

Tytułem krótkiego wstępu: Już 5 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2015/2016 i z wielką przyjemnością witamy naszych wspaniałych uczniów, których liczba w tym roku sięga 600 chłopców i dziewcząt. Naszymi podopiecznymi zajmie się 62 nauczycieli, starannie dobranych w trakcie bardzo wymagającego programu rekrutacyjnego. Miło nam poinformować, że utworzyliśmy aż 6 pierwszych klas szkoły podstawowej. I jak już jesteśmy w świecie liczb, dodamy, że przed nami rekordowa liczba sobót – 42. [end]A zatem bierzemy głęboki oddech, siadamy wygodnie w fotelach, zapinamy pasy i startujemy!1.Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 w sobotę 5 września 2015 o godz. 9.00Zapraszamy wszystkich rodziców i uczniów na spotkania inauguracyjne w budynkach: szkoły muzułmańskiej, tam gdzie jest sekretariat (przedszkole, zerówki, klasy 1a, 1b, 1c oraz w budynku szkoły irlandzkiej klasy 1d, 1e, 1f, 2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 3ab, 3c, 4, 5a, 5b, 5c, 6, gimnazjum). O godzinie 9.00 odbędzie się krótkie powitanie uczniów, rodziców i nauczycieli, później rodzice udają się z nauczycielami i dziećmi do klas na zebranie organizacyjne do przydzielonych klas. Od 9.45 do 14.30 odbędą się lekcje, według planu zajęć (dostępny na stronie szkoły od 31 sierpnia) i fakultety w godz. 14.30 – 16.00. Wjazd do obu szkół od ulicy Ratoath Road.Szczegóły dotyczące przydziału dzieci do poszczególnych klas i nazwiska oraz kontakt do nauczycieli prowadzących wyślemy Państwu mailem do piątku 21 sierpnia 2015. Dotyczy to jedynie nowych uczniów naszej szkoły, klas, które zostają połączone, a także 4 klasy szkoły podstawowej.2. Spotkania rodziców z wychowawcą dziecka w godzinach 9.10 – 9.453. Plan lekcji na rok szkolny 2015/2016 i roczny kalendarz dostępny od poniedziałku 31 sierpnia 2015 na stronie szkoły: www.szkolasen.com4. Prosimy rodziców o zgłaszanie do wychowawców klas czy dziecko będzie brało udział w fakultetach w godz. 14.30 – 16.00 i na jakie zajęcia będzie uczęszczać. We wszystkich grupach wiekowych (poza przedszkolem) do wyboru mamy: – zajęcia wyrównawcze- sztuka i plastyka- religia- muzyka- teatr- piłka nożna- pływanie (kryty basen)- klub szalonego naukowca- gazeta – taniec Jednocześnie w trakcie tych godzin uczniowie mogą być skierowani na obowiązkowe zajęcia wyrównawcze z potrzebnych dziedzin i przedmiotów lub odbyć lekcję wychowawczą. Decyzja należy tu do wychowawcy i nauczycieli prowadzących. Blok zajęć fakultatywnych staruje 5 września 2015. Fakultety odbędą się w godzinach 14.30 – 16.00. Są to zajęcia nieobowiązkowe w i bezpłatne (poza basenem). Prawda jest taka, że 70% naszych uczniów z powodzeniem korzysta rokrocznie ze wszystkich kół zainteresowań.5. Basen startuje już 5 września, w pierwszą sobotę szkoły!Drodzy Rodzice. Prosimy o jak najszybsze zapisy na basen wszystkich chętnych. W roku szkolnym odbędą się 4 kursy nauki i doskonalenia pływania. Kurs trwa 10 tygodni i kosztuje w roku szkolnym 2015/2016 – 60 euro. Do dyspozycji naszych uczniów mamy 5 trenerów pływania i 1 ratownika. O udziale w pierwszej turze basenu w terminie 5 września – 7 listopada, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy od dzisiaj drogą mailową na adres: tomasz.bastkowski@szkolasen.com lub sekretariat@szkolasen.com6. Rodzice, którzy chcą korzystać z zajęć dla dorosłych. Bezpłatne zajęcia w ramach czesnego: język angielski, piłka nożna, kurs fotograficzny. Prosimy o wpisywanie się na listy dostępne na rozpoczęciu roku szkolnego u wychowawców, a później w sekretariacie.7. Prosimy rodziców o dokonywanie wpłat za wrzesień i za materiały oraz pomoce naukowe semestr 1.Wysokość opłat niezmienna od 2010 roku. Premia finansowa dla rodziców, którzy regularnie płacą za szkołę gwarantowana.8. Rodzice, którzy nie zakupili dotąd podręczników mogą zamawiać je w naszej szkole za pośrednictwem dyrekcji lub sekretariatu. 5 września w szkole uczniowie, których rodzice zakupili książki otrzymają zamówione zestawy.9. Informacje o których muszą Państwo wiedzieć przed rozpoczęciem roku szkolnego!a) W klasach 4-6, gimnazjum wszystkie lekcje trwać będą po 45 minut, a przerwy będą 10 minutowe. Duża pauza liczy sobie 20 minut.b) W przedszkolu zajęcia w godz. 9.00 – 16.00 z paniami prowadzącymi. Dodatkowo w tych grupach prowadzone będą zajęcia z muzyki, rytmiki, gimnastyki (nowość!) i logopedii na które będą przychodzić nauczyciele bezpośrednio do pracowni przedszkolnych.c) W klasach 0-3 szkoły podstawowej częstotliwość i czas przerw ustala wychowawczyni prowadząca grupę. Duża przerwa 20 minut razem z całą szkołą o tej samej godzinie w każdą sobotęd) Szkoła w trakcie godzin obowiązkowych prowadzić będzie kurs dla uczniów przygotowujących się do I Komunii Świętej. Kurs zakończony wydaniem certyfikatu zaświadczającego o gotowości dzieci do przystąpienia do sakramentu eucharystii, do przedłożenia stosownym władzom kościelnym w Polsce. Proszę zgłosić chęć udziału dziecka w kursie do wychowawcyW nadchodzącym roku szkolnym życzymy wszystkim samych szóstek, wielu nagród, medali i licznych sukcesów. Życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym!