Scrabble w Szkole SEN

Od kilku tygodni rozgrywamy w szkole partyjki Scrabble. Cóż to za pomysł, zapytacie? Początkowo uczniowie kl. 4-6 i gimnazjum też byli zdziwieni, gdy zamiast oczekiwanej Pani od polskiego czy matematyki, zjawiła się w klasie bibliotekarka z pudłami gry planszowej. Teraz niektórzy dopytują się, czy w najbliższą sobotę także będziemy grać w literaki. [end]Nawet ci, którzy początkowo nie wierzyli w swoje możliwości, często chcą dokończyć turę, mimo że dzwonek na przerwę zabrzmiał już dawno. Nie wspominając o emocjach, jakie towarzyszą rozgrywkom międzyklasowym.A jakież z tego pożytki poza zabawą? Niezliczone. Otóż Scrabble pobudzają wyobraźnię, rozwijają pamięć, pozwalają też poznać meandry poprawnej polszczyzny.

• Większość dzieci nie czyta zbyt dużo, przez co mają mały zasób słownictwa, a Scrabble zmuszają do poznawania i odkrywania nowych wyrazów.
  • Uczniowie popełniają sporo błędów językowych, zwłaszcza ortograficznych. Dzięki Scrabble są zmuszeni do stosowania poprawnych form, a przynajmniej sprawdzenia wyrazu w słowniku, co też jest ważnym elementem kształcenia językowego.
  • Przy okazji to także matematyka, bo należy szybko i poprawnie sumować punkty.
  • Młodzi ludzie uwielbiają rywalizację. Scrabble podczas zajęć lekcyjnych są niczym innym jak mądrze kierowaną rywalizacją, przez co uczą się oni, jak zdrowo konkurować.

Nasza młodzież poznała już zasady gry i są w niej coraz lepsi. Jednemu z uczniów udało się wyłożyć w jednym ruchu wszystkie swoje litery, za co otrzymał dodatkowe 50 punktów. Przed nami szkolny turniej Scrabble. Uczniowie wybrali po czterech najlepszych skrablistow z każdej klasy. Przedstawiciele 4a i 4b zmierzą się z klasa 5 już w najbliższą sobotę 3 maja. Zaś kl. 6 stanie w szranki z kl. 1 i 3 gimnazjum za tydzień 10 maja.Wszystkim młodym skrablistom życzymy powodzenia!

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a