Początek wakacji po udanym zakończeniu roku!

Uczniowie Polskiej Szkoły SEN, pracowali bardzo ciężko na swoje liczne sukcesy w roku szkolnym 2011/2012. Przypomnijmy: 230 uczniów promowanych do następnej klasy. Licealiści i maturzyści, którzy w cuglach zdali swoje egzaminy. Wygraliśmy również II Olimpiadę Szkół Polonijnych z Irlandii i Irlandii Północnej. [end]Na Zielone Szkoły wyjechało 150 osób. Do tego już 40 nowych harcerzy w powołanych do życia przed dwoma tygodniami drużynach ZHP poza granicami kraju oraz status najchętniej wybieranej polonijnej szkoły społecznej w Dublinie do której na obecną chwilę zapisało się kolejnych 50 nowych uczniów, choć to dopiero początek rekrutacji. Wszystko to sprawia, że z dumą i nadzieją patrzymy w przyszłość.Afryka dzika! Jak to latem bywa, oczywiście.Uroczyste zakończenie roku poprzedziła część artystyczna. Nasi Zerówkowicze dali popis gry aktorskiej i umiejętności tanecznych w wakacyjnym show opartym na tekstach Jana Brzechwy i rytmach hawajskich. Wszystko to przy wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej pełniącej okazjonalną rolę auli teatralnej. Dzieciaki Pani Moniki to weterani szkolnej sceny artystycznej. Po udanych grudniowych jasełkach młodzi aktorzy i tancerze pokazali, że niestraszny im afrykański żar tak charakterystyczny dla nadchodzącego lata….w Afryce oczywiście. Brawo młodzi artyści. Czekamy na więcej w przyszłym roku szkolnym.Lato wszędzie, więc kocham Cię jak Irlandię.Szkolna młodzież postanowiła powitać wakacje w bardziej młodzieżowej konwencji i zaśpiewać polskie piosenki wakacyjne. Usłyszeliśmy więc nieśmiertelne hity Formacji Nieżywych Schabuf: „Lato, lato wszędzie” oraz nieformalny hymn wszystkich polskich emigrantów na Zielonej Wyspie: „Kocham Cię jak Irlandię” kultowej grupy Kobranocka. Repertuar ten sięgał również czasów młodości nauczycieli i rodziców stąd łatwo się domyśleć, że refreny publika ciągnęła razem z zespołem.48 wspaniałych SENNajlepsi uczniowie Polskiej Szkoły SEN uhonorowani zostali na scenie głównej. To 48 najwybitniejszych uczniów, którzy otrzymali książki i gry edukacyjne ufundowane przez Ambasadę RP i Konsulat RP w Dublinie. Doceniono i nagrodzono nie tylko wybitne wyniki w nauce, ale także odwagę w wypowiadaniu własnych opinii, inteligencję, pasję, przedsiębiorczość, logiczne myślenie oraz cudowne przykłady pracy zespołowej i pomocy innym, czyli to wszystko co jest dla nas najważniejsze obok efektywnej i ciekawej edukacji. Jedyna trudność jaka pojawiła się przy wyborze wspomnianej grupy 48 najlepszych to to, że równie dobrze moglibyśmy uhonorować i 148 naszych uczniów…jak to w przypadku kłopotów bogactwa bywa.UDANYCH WAKACJI SZKOŁO SEN. NIKT NIE ZASŁUŻYŁ NA NIE BARDZIEJ NIŻ WY KOCHANI. DO ZOBACZENIA JUŻ WE WRZEŚNIU.