Występ chóru Promyki w polskiej szkole SEN w Dublinie.

Przywieźli ze sobą kawałek Polski. Występ chóru Promyki w polskiej szkole SEN w Dublinie.

Kinga Kaźmierczak i Radosław Owczarzak to „Dublińczycy” i zarazem dwójka pasjonatów dzięki, którym i ich niezłomnej determinacji mogliśmy gościć w Dublinie zjawiskowy chór Promyki z Pniew, prosto z Polski. Chór został założony 23 lata temu przez s.Danielę Jankowską, która jest jednocześnie dyrygentką tego chóru. s.Daniela Jankowska jest zakonnicą Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego (założonego przez św Urszulę Ledóchowską), którego Dom Macierzysty mieści się w Pniewach (50 km od Poznania). [end]Chór „Promyki Słoneczne”, w 33 osobowym składzie wylądował w Dublinie wieczorem, w piątek 2 grudnia 2011.Dzień później dali już pierwszy z czterech zaplanowanych w Irlandii koncertów. Sympatyczna i wielce utalentowana młodzież z Wielkopolski zaśpiewała dla uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół polskiej szkoły SEN w Dublinie. Młodzi artyści wystąpili z repertuarem kolęd i pieśni na Boże Narodzenie. Pełną mocą zabrzmiały tak wspaniałe i tradycyjne kolędy jak „Bóg się rodzi”, „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, ” Cicha noc”. „Promyki” podczas prawie godzinnego występu, we wspólny śpiew i zabawę wciągały również zachwyconą publiczność nawiązując wokalny dialog szczególnie z najmłodszymi widzami. Wielki zaszczyt przypadł w udziale Oliwce Rumińskiej z klasy 2b, która została zaproszona przez siostrę Danielę do dyrygowania chórem w trakcie jednej z kolęd. Oliwka została wypatrzona przez chór, gdy w trakcie próby z boku próbowała dyrygować śpiewakami na własną rękę….Finałem wspaniałego występu była wariacja wokalna z układem choreograficznym. Mistrzowski figiel muzyczny dyrygenta Promyków siostry Danieli Jankowskiej, która wciągnęła do zabawy dzieci i dorosłych, którzy przez kilka minut śpiewali i pokazywali: „param pam pam, a gili gili, klap klap śmiejąc się do łez. To było niezapomniane popołudnie. Dziękujemy Wam kochani, za śpiew, zabawę, humor i za to, że tuż przed świętami przywieźliście nam do Irlandii kawałek naszej Polski.

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów