PRACA DOMOWA

Klasa 2O

Uczeń przygotowuje nagranie recytacji wiersza w języku polskim, w formie wideo. (widoczna cała postać), nagranie wysyła jako załącznik na adres email:

joanna.drazewska@szkolasen.com

KOORDYNATOR KONKURSU z ramienia szkoły – Joanna Drążewska

*Nagranie w formie wideo zawiera wyłącznie recytację wybranego utworu – bez oprawy muzycznej czy graficznej.

*Nagranie nie może trwać dłużej niż 2 minuty 30 sekund. Nagrania dłuższe niż 2 minuty 30 sekund oraz nagrania zawierające błędy techniczne (m.in. brak dźwięku, brak obrazu) nie będą podlegać ocenie.

*Plik z nagraniem powinien zostać podpisany imieniem i nazwiskiem ucznia oraz tytułem prezentowanego utworu. W tym roku recytujemy wiersze wskazanych autorów: Jan Kochanowski / Juliusz Słowacki / Julian Tuwim / Konstanty Ildefons Gałczyński.

Kryteriami oceny recytacji na wszystkich etapach Konkursu są:

1) dobór utworu do możliwości uczestnika (wiek i opanowanie języka polskiego),

2) opanowanie pamięciowe utworu,

3) poprawność wykonania (artykulacja, akcent, intonacja, modulacja, tempo, przestankowanie),

4) interpretacja utworu,

5) elementy towarzyszące recytacji utworu (gest, ruch, strój, rekwizyt),

6) ogólny wyraz artystyczny. Finaliści zostaną wyłonieni w toku eliminacji szkolnych, po dwóch uczniów z każdej grupy wiekowej: 7–9 lat, 10–13 lat i 14–19 lat.

Celem konkursu jest upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży mieszkających za granicą oraz kształtowanie w nich wrażliwości na piękno języka polskiego, a także wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej wśród Polaków poza granicami kraju.

Konkurs trwa od marca do października 2024 roku. Konkurs składa się z IV etapów:

1) Etap I – szkolny

2) Etap II – krajowy

3) Etap III – kontynentalny

4) Etap IV – Finał.

Uczeń przygotowuje pierwsze nagranie na etapie szkolnym, drugie na etapie kontynentalnym, trzecie w przypadku dostania się do Finału. Na każdym z tych etapów uczniowie prezentują inny wiersz.

Data: 8 czerwca 2024

Zapisy do: 11 maja u wychowawców klas

Wpłata do: 11 maja

Koszt: €45

Krok 1: Dokonanie opłaty €45 w sekretariacie w sobotę lub przelewem na konto szkoły.

Uwaga: W opisie przelewu prosimy podać: Nazwisko + Clara Lara (np. KowalskaClaraLara)

Krok 2: Po dokonaniu wpłaty, prosimy o poinformowanie wychowawcy drogą mailową o udziale dziecka w wycieczce, co jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wyjazd dziecka.

1. Zapisz w zeszycie i naucz się pisowni wyrazów: Gdańsk, bursztyn, morze, starówka.
  2. Ułóż zdanie z wybranym wyrazem.
  3. Wykonaj zadania (podręcznik, s. 52)
  4. Uzupełnij dzienniczek wydarzeń: napisz do którego z omawianych miast chciał(a) byś pojechać i dlaczego.
  • Podręcznik: marzec, kwiecień, maj, czerwiec.
  • Zeszyt klasowy A4
  • Wyposażony piórnik (ołówek, kredki, nożyczki, klej, temperówka, gumka)
  • Obfite drugie śniadanie i dużo picia
  • Odpowiednie obuwie i ubranie