PRACA DOMOWA

Praca domowa klasa 3A

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami! Wieloletnią tradycją w naszej szkole stało się wspólne świętowanie Wigilii. Miło nam poinformować, że wracamy, po 2 latach nieobecności, do tej wspaniałej tradycji.

17 grudnia zajęcia kończymy o godzinie 13.00. Rodzice odbierają uczniów i udają się na godzinę 13.30 do szkoły New Cross College na wspólne kolędowanie przy wigilijnym stole.

Parking przy budynku New Cross College jest obszerny, w przypadku braku miejsca prosimy o parkowanie w bocznych uliczkach bądź na terenie szpitala (parking płatny).

Zgodnie z tradycją prosimy również o upieczenie ciast i przyniesienie ich rano w dzień szkolnej Wigilii do pokoju nauczycielskiego w każdym z 3 budynków.

Sekretariat w dniu 17 grudnia będzie nieczynny.

KONKURS

W ramach świętowania ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą „Szopkę Bożonarodzeniową”! Materiał i format – dowolny. Praca może być „zespołowa” – rodzinna lub indywidualna. Na szopki czekamy do 17 grudnia (szopki dostarczamy do budynku New Cross College do godziny 10.00, gdzie zostaną ocenione przez Jury)

Na zwycięskie 3 pierwsze miejsca czekają atrakcyjne nagrody:

1. Voucher na 30 minutową rodzinną mini sesję fotograficzną (5 zdjęć) w plenerze (wiosna 2023),

2. Voucher do restauracji na rodzinny obiad,

3. Voucher do hurtowni Goltfood.

W najbliższym tygodniu swoją książkę zaprezentują nam:
-Marysia C
-Michał
-Sophie
Dziękujemy Oli za prezentacje książki „Franklin i przyjecie urodzinowe” oraz Emilce za prezentacje książki „Tytus smutny szczeniak”

Zadanie domowe:

1.Naucz się pisowni wyrazów: zaproszenie, kłódka, motorówka, humor, pech, piłkarz. Ułóż dwa zdania z wybranymi wyrazami.

2. Ułóż rymy do podanych wyrazów:

Dziecko-

Chłopiec-

Dziewczynka-

3.Zapoznaj się z tekstem „Rodzinne Święta” s.12-13.

4. W wolnych chwilach ćwiczymy kolędy: „Świeć gwiazdeczko” oraz „ Pada, pada śnieg”.

5.Zadanie dla chętnych- „ Jaki to prezent”- dodatkowa karta pracy.

6.„Mój dziennik” w kilku zdaniach opisz ciekawe wydarzenie, które będzie miało miejsce w najbliższym tygodniu.

W naszą podróż po klasie wyruszył ,,Smok Wawelski” w tym tygodniu zawita do domu Mateusza. Serdecznie gratuluję . Osoba, która będzie miała naszą maskotkę jest zwolniona z uzupełniania „dzienniczka”.

Na najbliższe zajęcia przynosimy:

-zeszyt A4,

-wyposażony piórnik,

-podręcznik zielony ( XII-I-II),

-obfite śniadanie+ picie.

Prezentacja książek

17.12. Marysia G. , Claudia , Natalia

07.01. Antek, Bartek , Oliver

14.01. Kacper , Julia , Adam

21.01. Pola , Janek , Mateusz

28.01. Martyna , Sean , Leon , Kuba

Pozdrawiam i życzę udanego tygodnia