PRACA DOMOWA

KONKURS

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w XV Edycji Konkursu „Być Polakiem”.

Zadaniem pierwszej grupy wiekowej jest stworzenie pracy plastycznej:

Grupa I – prace plastyczne (wiek od 6 – do 9 roku życia)

„Tradycje i obyczaje w moim domu rodzinnym”.

Wymagania:

Każda praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem autora. Do pracy należy dołączyć formularz zgłoszeniowy. Ostateczny termin oddania prac do wychowawcy to 09.03.

Formularz-zgloszeniowy-modul-A-dla-1Pobierz

W ramach obchodów Dnia Świętego Patryka, chcielibyśmy poinformować, że 16 marca 2024 nie będzie fakultetów. Uczniowie kończą zajęcia o 14:30 w szkołach: St. Malachy’s i St. Oliver, o 14:45 w New Cross College.

1. Przeczytaj rodzicom tekst „Teatr” s.48.

2. Naucz się na pamięć jednego wierszyka Jana Brzechwy z serii”ZOO”. Uczniowie otrzymali wierszyki w trakcie naszych sobotnich zajęć.

3.  Przeczytaj i napisz wyrazy /napisz, połącz według wzoru s.51.

4. Bardzo proszę o założenie zeszytu na „Dziennik wydarzeń”. W dzienniczku uczeń przedstawia ciekawe wydarzenie minionego tygodnia. W miarę możliwości próbuje opisać swój obrazek za pomocą sylab, wyrazów czy też krótkiego zdania.

Przygoda z naszą klasową małpką trwa. W każdym tygodniu, małpka wraz z zeszytem trafi do innego domu kolegi bądź koleżanki z naszej klasy. Wraz z małpką są do wykonania zadania. Uczeń, który ma małpkę jest zwolniony z wykonywania dzienniczka wydarzeń. W tym tygodniu małpka powędrowała do Jonathana.

• wyposażony piórnik
  • podręcznik grudzień, styczeń, luty oraz marzec,kwiecień, maj, czerwiec
  • zeszyt A4
  • odpowiednią ilość jedzenia i picia