PRACA DOMOWA

Kochani Uczniowie,

dziekuję za Wasze zaanagażowanie i pracowitość podczas omawiania ballady „Świtezianka” A. Mickiewicza.

Zgodnie z ustaleniami, proszę o uzupełnienie – swoimi słowami – poniższej karty pracy ( wskazówki i podpowiedź otrzymaliście na lekcji w postaci dodatkowej karty pracy). Kartę wklejamy do zeszytu przedmiotowego:

Drodzy Rodzice,

dziękuję wszystkim z Państwa, z którymi miałam już przyjemność się spotkać i porozmawiać. Był to dla mnie wielki zaszczyt.

W najbliższą sobotę tj. 2 marca ( zgodnie z harmonogramem przesłanym na e-maila) odbędą się kolejne indywidualne spotkania podsumowujące I semest nauki w klasie 7.

Serdecznie zapraszam!

W ramach obchodów Dnia Świętego Patryka, chcielibyśmy poinformować, że 16 marca 2024 nie będzie fakultetów. Uczniowie kończą zajęcia o 14:45 w New Cross College ( o 14:30 w szkołach: St. Malachy’s i St. Oliver).

Zachęcamy, aby w tym dniu towarzyszyły nam irlandzkie barwy 😉

Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w XXIV edycji Miedzynarodowego Konkursu dla Młodych Polaków.

Tematem konkursu literackiego i plastycznego jest „Sport”. Udział w konkursie, będzie wpisany jako sukces na świadectwie – zachęcam, bo w Was wierzę 🙂 !

Już 4 maja 2024r. XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii. To czas, aby zainteresować się poszczególnymi kategoriami, powtórzyć dotychczasową wiedzą i np. utrwalić wszystkie zasady ortograficzne 😉 Zachęcam do wzięcia udziału m.in. w konkursie literackim oraz poetyckim, szczegóły poniżej:

Szczegóły dot. pozostałych kategorii znajdziecie w poniższej prezentacji:

Strona Olimpiady: https://www.szkolasen.com/olimpiada/

Pozdrawiam i życzę cudownego tygodnia

Magdalena Marciak

Zadanie domowe wygasa o 10:18 dnia 05 marca 2024

W razie pytań bądź wątpliwości, skontaktuj się ze swoim nauczycielem